Nusikaltėliu virtusi buvusi radijo žvaigždė pasiekė naują dugną: slapstosi Airijoje ir apgaudinėja emigrantus

Paulius Bukauskas
Paulius Bukauskas
© „Facebook“

„Labai nuoširdžiai noriu atsiprašyti kiekvieno čia esančio. Tikiuosi, daugiau nesutiksit tokių žmonių kaip aš“, – beveik prieš metus teisme į krūtinę mušėsi renginių vedėjas ir buvusi „Radiocentro“ žvaigždė Paulius Bukauskas prieš būrį apgautųjų. Per priklausomybę nuo lošimo į nusikaltimų liūną nusiritęs vilnietis tikino, kad paslydo, atgailauja, pasitaisys ir atlygins padarytą žalą. Tačiau po šios bylos buvo dar viena, po antros – trečia, o dabar aiškėja, kad P. Bukauskas pasiekė naujas žemumas – į Alfa.lt kreipėsi Airijoje gyvenanti lietuvė ir atskleidė, kad kelis kartus Lietuvoje teista buvusi radijo žvaigždė dabar žmones apgaudinėja užsienyje, o policija patvirtino, kad dar kovą P. Bukauskas griebėsi senų darbelių, o tuomet pradingo.

Paskolino pinigų, atgauti nebesitiki

Į Alfa.lt kreipėsi Airijoje gyvenanti lietuvė (vardas ir pavardė žinomi). Ji teigė, kad su kelis kartus Lietuvoje teistu P. Bukausku dabar tenka susidurti šalyje, kurioje gyvena. „Kaip gali žmogus, turintis lygtinumą, važiuot į užsienį?“ – retoriškai klausia emigrantė.

Pasak lietuvės, maždaug prieš tris savaites P. Bukauskas pradėjo dirbti su jos vyru. Tiesa, kas per paukštis šis vyras, nei ji, nei sutuoktinis tuomet nežinoję. O jau po kelių savaičių P. Bukauskas pradėjęs skųstis tautiečiui, kad negali susimokėti už butą, atsidaryti sąskaitos banke, turi kitų finansinių problemų.

„Mano vyras, prisiminęs, kaip jam buvo sunku prieš 12 metu, paskolino 300 eurų. Po kelių dienų pradėjo aiškėti, kas per persona… Jau net ir iš darbdavio spėjo pasiskolinti“, – rašė Airijoje gyvenanti lietuvė.

Pasak moters, po kurio laiko P. Bukauskas apskritai nustojo vaikščioti į darbą. Lietuvė teigė, kad nebesitiki atgauti pinigus, tačiau tautiečio elgesiui reikia „dėti tašką“. „Aš nežinau, kiek jis laiko jau Airijoje, tikiu, kad mes ne vieni apgauti“, – teigė emigrantė.

Pirmadienį moteris rašė, kad P. Bukauskas jos vyro darbovietėje vis dar nesirodo, tačiau bendradarbiams teigia, jog šiuo metu yra ligoninėje ir jam vis dar reikia pinigų.

Į užsienį spruko su trenksmu

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius Alfa.lt patvirtino, kad P. Bukauskas šiuo metu yra tarp ieškomų asmenų.

Anot P. Radvilavičiaus, dar praeitą kovą buvusi radijo laidų žvaigždė sau įprastu stiliumi sudarė sutartį, pasisavindamas svetimą turtą, taip pat buvusios sutuoktinės vardu pasiėmė greitųjų kreditų ir maždaug kovo mėnesį dingo.

„Praktiškai kiekviename Vilniaus komisariate šio asmens atžvilgiu vyksta ikiteisminiai tyrimai“, – teigė P. Radvilavičius ir pažymėjo, kad minimų ikiteisminių tyrimų yra daugybė.

Alfa.lt patikrinus Lietuvos teismų informacinėje sistemoje paaiškėjo, kad šiuo metu Vilniaus miesto apylinkės teisme yra viena – jau trečioji – P. Bukauskui iškelta baudžiamoji byla dėl sukčiavimo, kurią nagrinėja teisėja Ingrida Mikužytė. Paskutinis posėdis šioje byloje buvo balandžio 26 d.

Per lošimus – į nusikaltimus

Kadaise gerai radijo klausytojams buvęs žinomas, šiuo metu P. Bukauskas, prisistatantis ir renginių vedėju bei organizatoriumi, labiau garsėja kaip nepataisomas sukčius – beveik prieš metus vilniečiui teko stoti prieš teismą dėl 51 padaryto nusikaltimo, o nukentėjusiųjų šioje byloje buvo daugiau nei trejos dešimtys.

Kaip tuomet paaiškėjo, P. Bukauskas buvo nusprendęs gyventi iš patikliųjų apgaudinėjimo – vyras iš žmonių pirkdavo kompiuterinę techniką, ypač jį domino kompanijos „Apple“ gaminiai. Pardavėjams neva būdavo atsiskaitoma bankiniais pavedimais, tačiau po kurio laiko paaiškėdavo, kad bankinio pavedimo išrašai suklastoti.

Pasipiktinę sukčiumi apgautieji teisme pasakojo, kad P. Bukauskas jais pasinaudodavo netgi tomis akimirkomis, kai jie buvo itin pažeidžiami – vienas vyras sukčiui savo turtą patikėjo prieš pat guldamasis ant operacinės stalo, o kitas vyras atskleidė, kad kompiuterį pardavė todėl, kad tuo metu žmona laukėsi, todėl pinigų reikėjo būsimoms išlaidoms naujagimiui. Kai šeima neteko pinigų, dėl patirto streso sušlubavo ir gimdyvės, ir naujagimio sveikata.

P. Bukauskas neneigė apgavęs gausybę žmonių, bet teigė, kad taip pasielgė ne ciniškai norėdamas pasipelnyti iš lengvatikių, o dėl nevaldomos savo aistros azartiniams lošimams.

„Viskas prasidėjo nuo perdėto džiaugsmo apsilankius lošimo namuose, kas ilgainiui virto kasdienybe ir priklausomybe. To pasekoje pradėjau žaisti ne iš savo pinigų, bet iš pažįstamų, giminaičių“, – yra sakęs P. Bukauskas.

Buvęs radijo vedėjas teigė suvokęs, kad pralošia, tačiau naiviai tikėjo, jog atsiloš. „Jeigu papasakoti, kaip eidavau, tai eidavau visą laiką su ta mintimi, kad šiandien išlošiu, visos problemos pasibaigs, nebereiks kvailioti. Ar išlošdavau? Taip, žinoma, todėl ir sugrįždavau, nes atrodė, kad galiu išlošti“, – sakė P. Bukauskas.

Tąkart buvusiai radijo žvaigždei buvo skirta tik lygtinė vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau greitai Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo atversta nauja byla, kurioje P. Bukauskas buvo kaltinamas tuo, kad iš vienos Vilniaus bendrovės išsinuomojo biuro patalpas ir šešis profesionalius kompiuterius „MacPro“. Šį turtą vyras turėjo grąžinti lygiai po trijų mėnesių, tačiau, atėjus šiam terminui, paaiškėjo, kad P. Bukauskas svetimus kompiuterius, kurių vertė – 8580 eurų, užstatė lombarde.

Tąsyk P. Bukauskas vos išvengė grotų – jam buvo skirta 1 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymą teismas atidėjo dvejiems metams. Tikėtina, kad nujausdamas, jog trečioji jam iškelta byla gali baigtis jau realia laisvės atėmimo bausme, P. Bukauskas ir išvyko į užsienį.


Nusikaltėliu virtusi buvusi radijo žvaigždė pasiekė naują dugną: slapstosi Airijoje ir apgaudinėja emigrantus

Paulius Bukauskas
+3