Kildišienė pirmą kartą prakalbo apie savo knygą – kreipsis į VMI

Greta Kildišienė
Greta Kildišienė
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2017-07-17 12:42

Po nesibaigiančių diskusijų apie neseniai išleistą buvusios parlamentarės Gretos Kildišienės knygą „Atvirai“ pirmą kartą prabilo ir pati knygos autorė. Socialinėje erdvėje buvusi Seimo narė išplatino viešą pareiškimą apie savo knygą – teigė, kad viešojoje erdvėje skleidžiamos melagingos žinios dėl knygos finansavimo, tad ji, norėdama tai įrodyti, ketina kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI).

„Laisvoje šalyje kiekvienas žmogus turi teisę kalbėti ir būti išgirstas. Nutariau kalbėti knygos pagalba. Suprantu, jog tai gana neįprastas būdas, bet man neliko jokio kito pasirinkimo. Kad tai teisingas sprendimas, rodo ažiotažas, kylantis mano knygos tema. Suprantu, jog kai kam norėtųsi, kad Greta Kildišienė liktų apjuodinta, savo šešėliu temdydama kitų žmonių reputacijas. Kas paskaitys mano knygą, supras, jog nesu ta, kurią taip lengva palaužti“, – teigia knygos autorė.

G. Kildišienė teigia, kad gyvenime yra padariusi ne vieną klaidą, tačiau turi teisę gyventi tėvynėje, čia auginti savo dukrą ir kurti savo šeimos gerovę. Pasirengusi įrodyti, kad viešojoje erdvėje sklando melagingų kalbų, G. Kildišienė žada kreiptis ir į VMI dėl neeilinio jos įmonės patikrinimo.

„Viešoje erdvėje yra skleidžiamos melagingos žinios apie knygos išleidimo finansavimą, jos savikainą, apie kitą mano veiklą, todėl šiandien raštu kreipsiuosi į Valstybinę mokesčių inspekciją prašydama pradėti neeilinį mano įmonės patikrinimą. Suprantu, jog iki tyrimo pabaigos tęsis sąmoningas informacijos iškraipymas, nes visomis priemonėmis siekiama, kad mano knyga nebūtų perkama ir įmonė patirtų kuo didesnius nuostolius.

Į verslą investavau tai, ką esu deklaravusi Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, mano įmonė veikia ne pirmus metus, moka visus nustatytus mokesčius ir jokių įsiskolinimų valstybei neturi. Žinau, kad tai patvirtins mokestinis patikrinimas, esu tikra, jog tai žino ir norintys mane sumenkinti žmonės“, – teigia buvusi parlamentarė.

Dėl itin didelių knygos tiražo skaičių – autorei priklausanti leidykla „Amatas“ išspausdino 30 tūkst. egzempliorių – buvo prasidėjusios spelionės, galbūt tai žingsnis prieš artėjančius Europos Parlamento rinkimus, tačiau buvusi politikė teigia, kad toks tiražas užtikrina mažesnę leidybos savikainą ir garantuoja didelę sklaidą

„Jei aš būčiau leidusi dešimt kartų mažesnį knygos tiražą, knygos savikaina būtų didesnė kelis kartus, sklaida minimali, tad apie jos pasirodymą net nebūtų užsiminta“, – aiškina G. Kildišienė.