Bus sprendžiama, ar leisti lankytojus ant Gedimino kalno

Gedimino kalno nuošliauža
Gedimino kalno nuošliauža
© Edvard Blaževič
ELTA
2017-07-17 11:20

Kultūros ministerija pirmadienį spręs, ar avarinės būklės Gedimino kalną vėl atidaryti lankytojams. Jis uždarytas po praėjusios savaitės liūčių, baiminantis galinčių pasikartoti nuošliaužų.

Kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius LRT RADIJUI teigė, kad sprendimai bus priimti pasitarus su specialistais.

„Naujausiais duomenimis, būklė yra stabilizavusis, bet nuošliaužų tikimybė yra. Gelbėjimo darbų štabas su operacijos vadovu rinksis ir spręs, ar atidaryti lankytojams Gedimino kalną. Kadangi visą parą vyksta fizinė apžiūra, specialūs matavimai, tai paprašysime, kad specialistai juos trumpai pristatytų. Ir įvertinę visus duomenis, spręsime tą klausimą“, – sakė R. Augustinavičius.

Kultūros ministerija, sinoptikams prognozuojant gausias liūtis Vilniuje, ketvirtadienį nusprendė uždaryti Gedimino kalną lankytojams iki liepos 17 d. dėl pakartotinų nuošliaužų pavojaus, primena ELTA.

Gedimino kalno operacijų štabas naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį ėmėsi prevencinių priemonių. Specialistai kartu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariais nelaidžia vandeniui danga išklojo Aukštutinių rūmų kiemelius ir teritoriją tarp rūmų sienų ir gynybinės sienos. Taip pat nelaidžia vandeniui danga uždengta archeologinių tyrimų vietos kalno aikštelėje.

Nelaidi danga lietaus vandeniui neleis susigerti į gruntą, vanduo bus nukreipiamas į miesto nuotekų sistemas.

Dėl Gedimino kalno būklės birželio pabaigoje paskelbta ekstremali situacija. Šiuo metu Gedimino kalnas ir ant jo esančios Gedimino pilies komplekso liekanos yra pavojingos būklės: linijinės deformacijos pietrytiniame šlaite artimiausiu metu gali susijungti, sudarydamos daug didesnę nuošliaužą negu pernai spalį įvykusi nuošliauža šiaurės vakariniame šlaite.

Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite šį mėnesį pradėti tvarkybos darbai, kurie bus baigti 2018 m. antroje pusėje.