Maestro nežada sustoti: Federeris tapo Vimbldono rekordininku

Rogeris Federeris
Rogeris Federeris
© SCANPIX
Alfa.lt
2017-07-17 10:04

Rogeris Federeris padarė tai ir vėl. Aštuntąjį kartą prestižinį Vimbldono turnyrą laimėjęs šveicaras aplenkė po 7 kartus tai atlikusius Pete‘ą Samprasą ir Williamą Renshaw ir tapo šio „Didžiojo kirčio“ turnyro ant žolės dangos rekordininku.

Finale į 3-iąją vietą pasaulio reitinge pakilęs žaidėjas be didesnių sunkumų per 1 valandą ir 41 minutę nugalėjo kroatą Mariną Čiličių 6-3 6-1 6-4, o visame turnyre taip ir liko nepralaimėjęs nė vieno seto.

Vis dėlto net ir, atrodytų, be vargo per turnyrą ėjusį veteraną paskutinio mačo pradžioje iš jaudulio krėtė šiurpuliukai. 35-erių teniso legenda pripažįsta, kad prieš svarbiausius susitikimus jį iki šiol kausto nerimas ir apsunkusios kojos.

Tačiau vakarykščio mačo nugalėtojas iš esmės buvo aiškus jau po 20 minučių, kai R. Federeris pirmą kartą išsiveržė į priekį – laimėjo M. Čiličiaus padavimus.

„Žaidžiau taip, kaip galiu geriausiai“, – po susitikimo apie lemiamą momentą kalbėjo kroatas. –Padariau viską, ką galėjau.“

Tačiau to neužteko.

R. Federeris po to laimėjo varžovo padavimus dar kartą ir, nepaisant M. Čiličiaus sulaužytos raketės bei visų pastangų atsitiesti, šveicaras atgal jau nebesigręžiojo.

2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009 ir 2012 Vimbldone taip pat triumfavęs maestro pripažino, kad apie tokius pasiekimus net negalėjo pasvajoti.

„Net nebūčiau galėjęs pagalvoti, kad kažkada laimėsiu aštuonis titulus Vimbldone. Kad galėtum apie tai svajoti, turi būti itin talentingas ir spaudžiamas tėvų bei trenerių, o aš toks nebuvau. Buvau tik eilinis vaikas iš Bazelio, besitikintis kažkada tapti tenisininku“, – sakė šveicaras.

Tačiau dabar jis nebėra eilinis tenisininkas. R. Federeris laimėjo jau 19-ąjį savo „Didžiojo kirčio“ turnyrą bei antrąjį kartą karjeroje tai padarė nepralaimėjęs nė seto. Pagal pastarąjį rodiklį jam teliko aplenkti tik Bjorną Borgą ir Rafaelį Nadalį.

Ir kai tik atrodo, kad gausybę titulų sukaupęs žaidėjas jau išsikvepia ir nebėra pajėgus kovoti dėl titulų nei fiziškai, nei emociškai, jis yra pasiruošęs nustebinti ir vėl. Beveik penkerius metus be didžiųjų titulų buvęs šveicaras pernai turėjo ištverti kairiojo kelio operaciją ir dėl nugaros problemų praleisti du iš keturių didžiųjų turnyrų bei Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Tačiau išsigydęs traumas apie save jis jau pranešė šių metų pradžioje triumfuodamas Australijoje, o, praleidęs atvirąjį Prancūzijos čempionatą, jis sužaidė dar vieną pasakišką turnyrą Didžiojoje Britanijoje.

Vis dėlto net ir po jau eiliniu tapusio trofėjaus Vimbldone šveicaras liko kuklus ir džiaugėsi titulu taip, lyg tai būtų pirmasis jo laimėtas turnyras.

„Tai tikrai stebuklinga. Vis dar negaliu tuo patikėti“, – pripažino R. Federeris.

Vyriausiu „Didžiojo kirčio“ turnyro nugalėtoju tapęs teniso maestro, kuriam kitą mėnesį sukaks 36-eri, už pergalę turnyre susišlavė 2,2 mln. svarų sterlingų ir gavo 2000 ATP reitingo taškų.