Pirmasis Trumpo pusmetis: prezidento reitingas žemiausias per 70 metų

D. Trumpas su žmona Melania Prancūzijoje
D. Trumpas su žmona Melania Prancūzijoje
© SCANPIX
Alfa.lt
2017-07-17 08:11

JAV prezidento Donaldo Trumpo palaikymas, praėjus 6 mėnesiams nuo inauguracijos, pasiekė seniai regėtas žemumas, rodo „The Washington Post“ ir „ABC News“ užsakymu atlikta viešosios nuomonės apklausa. Teigiama, kad valstybės vadovas tokio žemo reitingo tokiu metu neturėjo per pastaruosius 70 metų.

Pasak „The Washington Post/ABC News“ apklausos, D. Trumpą šiuo metu teigiamai vertina vos kiek daugiau nei trečdalis, 36 proc., amerikiečių. Vos prieš porą mėnesių, minint D. Trumpo 100 dienų poste, jo reitingas siekė 42 proc.

Analitikai nurodo, kad D. Trumpui kenkia ne vien nerimstantis galimo Rusijos įsikišimo į JAV rinkimus skandalas, bet ir abejonės dėl jo gebėjimo rodyti lyderystę tarptautinėje scenoje, o dar labiau – prezidento remiami užmojai naikinti pirmtako Baracko Obamos vykdytas sveikatos draudimo reformas (vad. „Obamacare“).

48 proc. apklaustųjų amerikiečių manė, kad JAV pozicijos pasaulyje šiuo metu yra silpnesnės, negu tuo metu, kai prezidento pareigas ėjo B. Obama. Vos 24 proc. respondentų palaikė respublikonų planus pakeisti „Obamacare“ nauja tvarka, kuri, kaip baiminamasi, skaudžiausiai smogs mažiau pasiturintiems JAV gyventojams. Dabartinę JAV sveikatos draudimo tvarką palaiko 50 proc. amerikiečių.

63 proc. apklaustųjų mano, kad 2016 metų birželio 9 dieną įvykęs D. Trumpo vyriausiojo sūnaus Donaldo Trumpo Jr. (Jaunesniojo), žento Jaredo Kushnerio ir rinkimų kampanijos vadovo Paulo Manaforto susitikimas su grupe Rusijos piliečių, pažadėjusių suteikti jautrios informacijos apie konkurentę Hillary Clinton, buvo „nederamas“.

Donaldas Trumpas Jr. kampanijos metu buvo vienas artimiausių tėvo patikėtinių

D. Trumpas, reaguodamas į naujos apklausos rezultatą, žinute „Tviteryje“ pabrėžė, kad prieš praėjusių metų lapkritį vykusius prezidento rinkimus „The Washington Post/ABC News“ apklausa rodė labai panašų jo reitingą, tačiau tai jam nesutrukdė laimėti.