Įtampą Korėjoje siūlo sklaidyti kalbomis

Alfa.lt
2017-07-17 07:45

Pietų Korėja, nepaisydama pastaraisiais mėnesiais kylančios dvišalių santykių su Šiaurės Korėja įtampos, pasiūlė Pchenjanu rengti karines derybas.

Jei Šiaurės Korėja sutiktų, tai būtų pirmas aukšto lygio šalių susitikimas nuo 2015 metų, skelbia BBC.

Pietų Korėjos pareigūnas sakė britų visuomeniniam transliuotojui, kad derybomis būtų siekiama nutraukti „visus priešiškus veiksmus, keliančius karinę įtampą“ prie įtvirtintos demarkacinės linijos su Šiaurės Korėja.

Pastaraisiais mėnesiais Šiaurės Korėja pradėjo dažniau rengti balistinių raketų bandymus, suvokiamus kaip provokacijos ne tik Pietų Korėjoje, bet ir Japonijoje, Taivane ir JAV.

Paskutinis toks bandymas, pasak ekspertų, žymėjo svarbią peržengtą ribą, kad Pchenjanui pavyko sukurti veikiančią tarpkontinentinę balistinę raketą (ICBM), kuria jau gali pasiekti žemyninę JAV teritoriją (Aliaską), o taip pat ir dalį Rytų Europos.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pastaruoju metu bandė tiek grasinti Šiaurės Korėjai, tiek ir siekti diplomatinio sprendimo tarpininkaujant Kinijai, tačiau kol kas nematyti, kad Pchenjano elgesys būtų pasikeitęs.

Tuo metu naujasis Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas, pakeitęs apkaltos keliu dėl neteisėto pasinaudojimo įtaka pašalintą Park Geun-hye, tvirtina siekiąs konfliktą spręsti diplomatinėmis priemonėmis, o neseniai Berlyne netgi pareiškė, kad reikėtų pagaliau, praėjus 64 metams nuo Korėjos karo pabaigos, pasirašyti taikos sutartį.