Žinomiausių lietuviškų filmų bei serialų aktorė K. Stungytė – apie darbą kine: be papildomos veiklos labai sunku išgyventi

Karina Stungytė
Karina Stungytė
© Augustinas Žukovas
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-07-17 06:57

Kino ir televizijos aktorė Karina Stungytė suvaidino pačiuose žinomiausiuose lietuviškuose filmuose bei serialuose: trilogijoje „Nemylimi“, populiariausiame lietuviškame seriale „Moterys meluoja geriau“ bei „Juodos katės“, taip pat ir tokiuose filmuose kaip „Redirected“ ir “Valentinas už 2rų“. Moteris atliko itin skirtingus vaidmenis, be to, savo jėgas išbandė būdama „Chorų karų“ vedėja.

Šiuo metu romantiškus santykius modeliui Gediminui Maželiui puoselėjanti aktorė jau seniai pamilta žiūrovų ir yra geidžiama Lietuvos režisierių, tačiau ši profesija, kaip pati Karina sako, yra viena sunkiausių. Valstybei svarstant mažinti kultūros finansavimą, naujienų portalas Alfa.lt pasidomėjo, ką apie šią situaciją mano žinoma aktorė ir ką reikėtų daryti, kad aktoriaus gyvenimas taptų lengvesnis.

Karina Stungytė

Kaip vertinate dabartinį aktorių atlyginimą ir valstybės planus mažinti kultūros finansavimą?

Labai liūdna, kad atlyginimai mažėja, nes mes dirbame labai daug ir labai sunkiai, o jei pradėtume skaičiuoti, kas į mūsų atlygį įeina, tai dažniausiai įeina viskas: išvaizda, marketingas, balsas, viskas, ką aktorius atiduoda valstybei. O žiūrovas eina į kiną, žiūri filmą, taip pat ir į tave ekrane, spaudoje, o mūsų valstybė nesugeba suvokti, kad tai irgi yra apmokestinama. Tad labai liūdna ir gaila, kad tie atlyginimai mažėja, o darbo išlieka tiek pat. Be papildomos veiklos aktoriui išgyventi yra labai sunku. Tai be galo sunki profesija.

Gediminas Maželis ir Karina Stungytė (Roko Lukoševičiaus nuotr.)

Kaip įsitvirtinti jaunam aktoriui, kai jų kiekvienais metais vis daugėja, o darbo vietų lieka tiek pat ar mažėja?

Labai daug galvoju apie jaunus aktorius ir stengiuosi juos palaikyti. Vis mąstau, kaip būtų galima jiems padėti, bet padėti neįmanoma, nes mūsų valstybė nenori jų remti, skirti lėšų išgyvenimui, nenori duoti darbų, ir jei tavo vardas nėra žinomas, laukia labai sunkus kelias. Valstybė galėtų bent duoti jiems darbo teatre ar televizijoje, jei ne aktoriaus, tai bent asistento, nes jaunų aktorių yra labai daug. Kiekvienais metais jų išeina vis daugiau. O kur jie dingsta, niekas nežino. Vėliau juos ir sutinkame bare ar prie baro, bet ne teatre, kine ar televizijoje.

Karina Stungytė

Kodėl lietuviškame kine ar televizijoje vieta nėra užleidžiama aktoriams profesionalams, baigusiems mokslus, o kviečiami dažniausiai tik žinomi žmonės?

Labai jautri tema. Be galo gaila, kad į kiną ar televiziją veržiasi žmonės, kurie neturi išsilavinimo, jiems mokama daug daugiau nei tiems, kurie jį turi. Ne kartą bandyta skatinti režisierius, kad šie kviestų jaunus, bet deja. Kadangi mūsų rinka maža, o pinigų nori uždirbti kiekvienas. Jeigu išeina naujas filmas, tai, vadinasi, turi atsipirkti ir uždirbti pinigų, o tam turi būti žinomi veidai, kurie pritrauktų žiūrovų. O naujas veidas nepritrauks žiūrovų, kas yra labai gaila. Jei lygintume Holivudą ir Lietuvą, tai ten naujas veidas yra labai norimas ir įdomus, pas mus, deja, yra grandų ir nauji veidai labai sunkia įsitvirtina.

Žinomiausių lietuviškų filmų bei serialų aktorė K. Stungytė – apie darbą kine: be papildomos veiklos labai sunku išgyventi

Karina Stungytė
+18