Vilniaus centre – liūdnai pasibaigusi medikų kova dėl avariją padariusios moters gyvybes

LNK
2017-07-16 21:12

Vilniuje moteris automobiliu nulaužė kelio ženklą ir trenkėsi į stulpą – įtariama, avarija įvyko, kai vairuotojai sutriko sveikata. Pro šalį atsitiktinai važiavęs medikas puolė gelbėti prie vairo sėdėjusios moters, kol atvyko greitoji medicinos pagalba. Medikai gaivino vairuotoją apie valandą, tačiau teko konstatuoti, kad 66-erių moteris mirė.

Automobilis „Hyunday“ rėžėsi į apšvietimo stulpą Ateities gatvėje, Baltupiuose. Nelaimė įvyko prie sankryžos su Visorių gatve. Tolesnė įvykių seka sukrėtė liudininkus, tačiau pro šalį važiavusiam teismo medikui pavyko išsaugoti šaltus nervus. Pamatęs, kas nutiko, vyras puolė padėti vairuotojai. Padedamas kitų liudininkų, medikas ištraukė vairuotoją iš mašinos ir ėmė gaivinti.

„Supratau, kad čia ne trauma realiai, greičiausiai pasidarė bloga. Ar širdis, ar koks insultas, ar tromboembolija, nes išsiaiškinau, kad cukriniu diabetu serga žmogus. <...> Paprašiau, kad ištraukų ant žolės, ir išorinį širdies masažą, dirbtinį kvėpavimą dariau, kol atvažiavo greitoji pagalba“, – pasakojo Tadas Bimba, Teismo medicinos tarnybos skyriaus vedėjas.

Medikai specialiais aparatais gaivino moterį apie valandą, vienu metu įvykio vietoje buvo net trys greitosios pagalbos ekipažai, tačiau vairuotoja neišgyveno. Įtariama, kad jai bloga pasidarė dar prieš avariją.

Tuomet nuo Jeruzalės pusės važiavęs „Hyundai“ kirto dvi priešingo eismo juostas ir trenkėsi į stulpą prie pėsčiųjų perėjos. Nuo smūgio metalinis stulpas lūžo ir užvirto ant automobilio. Mašina važiavo toliau ir grįžusi į savo eismo juostą užlėkė ant žolės šalikelėje. Nevaldomą automobilį už šimto metrų sustabdė apšvietimo stulpas.