Baseine Islandijoje – gydytojus stebinantis reiškinys: vos kelių mėnesių kūdikiai mokomi stovėti

Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-07-16 21:08

Baseine netoli Reikjaviko, Islandijoje, turškiasi mažyliai. Tėvai atvedė ne išmokti plaukti, o stovėti. Kūdikį lyg akrobatą instruktorius kelia ant delno ir mažylis stovi neįsitvėręs daugiau nieko. Mažyliams – vos 3,5 ar 4 mėnesiai. Pasak fizioterapeuto, paslaptis – pratimai, kurie padeda sustiprinti stuburą: tiestis, griebti daiktus, versti kūlvirsčia.

„Net tėvai stebisi tuo, ką kūdikiai sugeba daryti. Vaikai gauna namų darbų – stiprinti stuburą. Su stipria viršutine kūno dalimi galima nuversti kalnus. Vaikai pradeda ir kalbėti, ir šypsotis“, – sakė instruktorius Snorris Magnussonas.

Kiti gydytojai sako, jog tai iš fantastikos srities. Juk mažyliai stotis pradeda 8 mėnesių, o ne būdami perpus mažesni. „Atvirai sakant, nė nenumanau, kaip tai įmanoma. Tai nenormalu. Kūdikiai stojasi ir sėdasi tik aštuonių mėnesių, įsikabinę kėdės – septynių. Bet, kad stovi ant delno – neįtikėtina“, – svarstė gydytojas Juanas Ferreras de Paulaas.

Instruktorius moko judesių motorikos, kaip išlaikyti pusiausvyrą. Treniruotės trunka po valandą dukart per savaitę. Po trijų mėnesių iš 12 mažylių beveik visi išstovėjo bent 15 sekundžių.

Daugiau apie tai – vaizdo reportaže.