Nepavykusio Turkijos pučo minėjime – Erdogano perspėjimas: išdavikams nukirsime galvas

LNK
2017-07-16 20:55

Turkija naktį nemiegojo – kaip ir prieš metus iš liepos 15-osios į 16-ąją, tik pernai vyko pučas, o šiąnakt to sužlugdyto perversmo minėjimai. Stambule ant tilto per Bosforo sąsiaurį, kur per pučą zujo tankai ir vyko kruvini susirėmimai, dabar surengtos eitynės. Į jas atėjo dešimtys tūkstančių žmonių.

Ironiška, jog tiek, kiek po perversmo tikrų ar tariamų pučistų pats režimas pasodino į kalėjimus: per metus 50 tūkst. suimta, dar kone triskart tiek buvo atleista iš pareigų. Mitinge prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas kreipdamasis į mases pagrasino nė nebandyti nuversti valdžios – pučai esą ir ateityje žlugs, o išdavikams bus „nurautos galvos“.

„Pernai liepos penkioliktąją vykęs perversmas – ne pirmas. Ir jis nebus paskutinis. Todėl mes šitiems išdavikams nutrauksime galvas“, – įspėjo šalies vadovas.

Erdoganas pakartojo, kad grąžins mirties bausmę – tereikia tik parlamento sprendimo, o Briuselis prieš kurį įspėjo, jog jei tai nutiks, į Europos Sąjungą Turkija neįstos.

Pernai vykęs pučas žlugo tą pačią naktį – numalšino prieš tankus stoję gyventojai. Per jį žuvo pustrečio šimto žmonių. Erdoganas apkaltino islamo pamokslininką Fetullah Guleną, esą jis gyvendamas JAV organizavo perversmą, šis kaltinimus neigia.

Nepavykusio Turkijos pučo minėjime – Erdogano perspėjimas: išdavikams nukirsime galvas

Nepavykusio perversmo Turkijoje pirmosios metinės
+11