Nukauto IS lyderio įpėdiniu gali tapti Prancūzijos pilietybę turintis tunisietis

Abu Bakr al-Baghdadi
Abu Bakr al-Baghdadi
© SCANPIX
ELTA
2017-07-16 15:55

Po pranešimų apie „Islamo valstybės“ (IS) lyderio Abu Bakro al-Baghdadi žūtį žiniasklaida teigia, kad jo įpėdiniu gali tapti 35 metų tunisietis Jalaluddin al-Tunisi. TV stoties „al-Arabja“ žiniomis, dabar laukiama atitinkamo IS pranešimo.

IS kovotojai prieš kelias dienas patvirtino IS lyderio žūtį. Paskelbtame pareiškime džihadistai taip pat ragino savo narius būti vieningus. Al Tunisis, kurio tikrasis vardas ir pavardė yra Mohamedas Ben Salemas al-Ayouni, anot duomenų, yra gimęs Tunise, bet turi ir Prancūzijos pilietybę. Jis prie IS prisijungė 2014-aisiais.

Džihadistams praradus Libijos Sirto miestą, J. al Tunisis to paties Al Baghdadi pavedimu perėmė vadovavimą IS grupuotei Libijoje. Manoma, kad J. al Tunisis, be to, palaiko glaudžius kontaktus su kitomis Šiaurės Afrikoje veikiančiomis teroristinėmis organizacijomis, pavyzdžiui, „Al Qaeda" atšaka Tunise „Katibat Uqba ibn Nafi“.

„Islamo valstybė“ pastaruoju metu susiduria su nesėkmėmis – grupuotė buvo priversta trauktis iš Mosulo Sirijoje, o šeštadienį JAV pareigūnai pranešė, kad IS vadovas Afganistane Abu Sayedas buvo nukautas reido rytinėje Kunaro provincijoje metu. Patys IS kol kas žinios nepatvirtina