Ledų pardavimai mažėja – kaltas oras ar išpopuliarėjęs ledų gaminimo procesas namuose?

LNK
2017-07-16 08:12

Įpusėjus vasarai, prekybininkai teigia, kad ledų pardavimas mažėja. Vieni prekybininkai kaltina orą, kiti išpopuliarėjusį ledų gaminimo procesą namuose.

Renatos namuose nerasite ledų pirktų parduotuvėje. Moteris, eksperimentuodama su maistu, sukūrė 500 unikalių receptų, tarp jų yra ir naminių ledų receptų. Pamėgusi natūralų skonį Renata ledus pradėjo gaminti iš neįprastų produktų tokių kaip avokadas ar kokosų aliejus.

„Atsirado poreikis surasti saldų skonį, kuriame nebūtų cukraus. Tada atsirado mintis, kad į ledus būtų galima įdėti bananą kuris yra saldus. Kokosų aliejų kurį aš pati gaminu, kuris imituoja saldumą burnoje. Ir apjungus netikėčiausius derinius tarkim avokadą ir bananą galima išgauti labai įdomius ledus ir visiškai be cukraus“, – sako tinklaraištininkė Renata.

Prekybininkai pastebi, kad pirkėjų skonis keičiasi, daugėja norinčių tokių ledų, kuriuose mažiau kalorijų ar cukraus. Nors per metus vidutiniškai nuperkama 16 milijonų porcijų ledų, šių metų gegužės ir birželio mėnesiais ledų buvo nupirkta 8 procentais mažiau negu tuo pačiu laikotarpiu pernai. Nors ledų pardavimai krenta, gydytojai pastebi , kad sparčiai daugėja maisto produktams alergiškų pacientų. Vasarą dažniausia alergija braškėms, bet dar daugiau gyventojų lieka alergiški riešutams bei pienui.

„Vienas žmogus gali būti alergiškas pieno produktams, pieno milteliams, kitiems dažniausiai pasireiškia alergija braškėms. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad ir mažas kiekis alergenų, gali sukelti tą alergiją. Perkant ledus reikėtų atkreipti dėmesį į sudėtį ir į paminėtus pėdsakus, pvz. riešutų pėdsakai. Jeigu jūs esate alergiškas riešutams, net ir tie pėdsakai, nedidelis kiekis gali sukelti alergiją“, – sako gydytoja.

Ledų sudėtį patartina skaityti ne tik alergiją turintiems žmonėms, bet ir tiems, kurie nenori papildomų kilogramų. Dietologai atskleidžia, kad vieni sveikiausių - ledai iš pieno baltymų ar pieno riebalų.

Plačiau – reportaže.