Turistai iš egzotiškų kraštų. Kodėl atostogoms renkasi Vilnių?

Vilniaus panorama
Vilniaus panorama
© 123rf.com
LNK
2017-07-16 08:08

Vasarą sostinės centre turistų knibždėte knibžda. Atvyksta svečiai ne tik iš Europos, bet ir iš tolimų egzotiškų šalių. Tačiau ar žinote, kokios tai šalys?

Prie rotušės fontano Vilniuje įsiamžinti nusprendė dvi žavios turistės. Atrodo, kad šiomis dienomis sostinės širdyje turistų yra daugiau nei vilniečių. Sutikti čia galime svečių ne tik iš kaimyninių, bet ir tolimų egzotiškų šalių. Pavyzdžiui net kitame žemės pusrutulyje esančio Mauricijaus.

„Labai gražus miestas, labai draugiški žmonės, patinka architektūra, įdomi istorija. Kodėl nusprendėte čia atvykti? Domiuosi Rytų Europos istorija, lankiausi daugelyje Rytų Europos šalių, taigi nusprendžiau aplankyti ir Baltijos šalis, tarp jų Lietuvą“, – sako turistai.

„Gyvenau prieš tai Paryžiuje, tai palyginti su tuo miestu čia pigu, ramu, saugu“, – sako kolumbietis.

Viešbučių atstovai sako, kad į Lietuvą po truputį grįžta ir turistai iš Rusijos.

„Mums labai patinka, tylus ir ramus miestas. Asocijuojasi su liepų kvapu. Žydi liepos ir mums šis miestas visada asocijuosis su šiuo kvapu“, – teigia turistas iš Rusijos.

Pasak verslininkų turistų skaičius išlieka panašus kaip ir pernai, atvyksta mažiau britų, tačiau daugiau žydų, kinų ir japonų.

„Aš čia buvau jau daug kartų, gražus, žalias miestas. Graži architektūra. Ir jaučiamės čia saugiai, buvo pora kartų kai kišenvagiai apvogė, bet tik tiek“, – sako japonė.

Nors lietuviai mėgstame pasiskųsti vėsia ir lietinga vasara, pasirodo didelių karščių išvargintiems pietiečiams čia gera ir gaivu. Padaugėjo atvykstančių iš Italijos ir Ispanijos.

Vilniaus atstovai tikisi, kad oro uosto remontas turistų sraUtams didelės įtakos neturės, mat dauguma sostinės svečių atvyksta iš aplinkinių šalių – Lenkijos, Rusijos, Latvijos, dažniausiai ne skrydžiais.

Pernai Vilnius sulaukė milijono turistų. Per pirmą šių metų ketvIrtį – dviejų šimtų tūkstančių – t.y. beveik dešimtadaliu daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Plačiau – reportaže.