Karbauskis mėgina sklaidyti nepasitenkinimą frakcijoje: aš nežinau, ko iš manęs tikisi

Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
© Edvard Blaževič
LNK
2017-07-15 07:38

Ramūnas Karbauskis atkakliai įtikinėja sava versija apie ketvirtadienio susitikimą su Greta Kildišiene viešųjų ryšių agentūroje ir apie savo santykius su iš Seimo pasitraukusia bendrapartiete. Visgi tai, atrodo, kelia abejonių ir dabartiniams bendražygiams – pasipiktinimą penktadienį išreiškė parlamentaras Povilas Urbšys, įspėjęs pasitrauksiąs iš partijos, jei G. Kildišienė taptų partijos kandidate į Europos parlamentą po dviejų metų. Pats R. Karbauskis tai vadina iš piršto laužtu scenarijum, kurį skleidžia buvęs „valstietis“ Bronislovas Matelis, dabar tapęs aršiu R. Karbauskio kritiku.

„Tokia situacija truputį komiška – susitikimas miesto vidury, dienos metu, dalyvaujant įvairiems žmonėms, ir tai padaroma istorija, kuri turėtų kažkaip atsiliepti man ar dar kažkam tai. Problema, matyt, žinių nėra. Tiesiog vasara atėjo ir iš to daroma fake news, taip vadinasi, netikra žinia“, – viešėdamas LNK žiniose aiškinosi R. Karbauskis.

„Sieja vienas klausimas, kad išėjus knygai, apie kurią jūs labai dažnai šnekate, mane pradėjo su ta knyga sieti, kas yra visiškai netiesa. <...> Kai kurios priemonės žiniasklaidos siekia kažkaip kitaip pristatinėti situacija, dėl to viešųjų ryšių kompanija pasikvietė. Ta, kuri dirba su tikriausiai, aš taip suprantu, su Greta Kildišiene. Mes susitikom ir tas susitikimas buvo viešas, niekas nuo nieko nesislapstė. Man labai keista, kaip žurnalistai iš to padaro kriminalą, tarytum tai yra draudžiama. Tarytum aš negaliu būti kur aš noriu, susitikinėt su kuo noriu – kas tame blogo, kad žmogus susitinka su kitais žmonėmis, aptarinėja įvairius klausimus? Jeigu aš būčiau kažkokį susitikimą padaręs su kažkokiom asmenybėmis, kurios yra kažkuo įtariamos, susijusios su kokiom nors tarnybomis kitų šalių ir taip toliau, tai taip, be abejonių. Bet buvo elgiamasi panašiai, buvo veržiamasi į biurą ir t.t. Mes dirbom, tai buvo vienas klausimas, dėl kurio aš buvau biure, buvo dar kitas klausimas, mes po to su direktore ilgai dirbom“, – dėstė „valstiečių“ lyderis.

R. Karbauskis ir B. Matelis

Jis pridūrė, jog policijos, kurios pagalba buvo išprašyti žurnalistai, nekvietė nei jis, nei G. Kildišienė: „policija, kiek aš žinau, pasirodė jau kai nebuvo nei advokatės, nei Gretos Kildišienės tame pastate. Policija pasirodė, aš kaip suprantu, tikriausiai savininko to pastato kvietimu“.

Praėjusį savaitgalį įvykęs Naisių vasaros festivalis vėl pakurstė diskusijas, kai žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose pasklido nuotraukos su G. Kildišienės neseniai išleista autobiografine knyga „Atvirai“, kuriai atsirado vietos ir Naisiuose. Pats R. Karbauskis tikina, kad to, kas ir kuo prekiauja, šiame festivalyje jis nekuruoja.

„Šitam festivalyje prekiauja kokie 300 prekeivių, tai jeigu jūs turite kokių nors duomenų, kad kas nors neteisėtai daroma buvo, tai tą pasakykit man – aš kreipsiuos į rengėjus festivalio, pasakydamas, kad jūsų festivalyje vyksta kažkas neteisėto. Kaip suprantu, apie neteisėtus dalykus mes nešnekam, šnekam apie tai, kad kažkas prekiavo. Aš net nežinau, kas kuo prekiauja, aš nevaikštau po prekybos vietas ir neklausinėjus, jūs turit leidimą ar neturit“, – teigė R. Karbauskis.

Festivalio "Naisių Vasara 2017" akimirkos

P. Urbšio būgštavimus, jog G. Kildišienei jau ruošiamas lizdelis sąraše į Europos Parlamentą, žiniose kalbintas „valstiečių“ pirmininkas atmeta ir žino, kas esą slypi už šių gandų sklaidos.

„Aš galvoju, kad tai sugalvota tikriausiai Seimo nario Matelio, nes mes jokiam kontekste Europos parlamento rinkimų nesam svarstę ir jokių kandidatų nesam kėlė. Ponas Matelis jis fantazuoja ir labai daug fantazuoja šituo klausimu, nes tai yra žmogus, kuris tapo Seimo nariu Panevėžio skyriaus pagalba, tos pačios Gretos Kildišienės, kuri vadovavo tuo momentu, pagalba. Ir ponas Urbšys yra susijęs su Panevėžiu tiesiogiai“, – įsitikinęs R. Karbauskis.

„Aš nežinau, ko Povilas iš manęs tikisi, kokio kitokio pasakymo jis tikisi. Jeigu tai yra noras dar kaip nors silpninti Panevėžio miesto skyrių, tai aš tą suprantu norą, bet šituo atveju aš tikriausiai Povilo paklausiu, ko jis iš tikrųjų iš manęs nori“, – teigė LVŽS vadovas, anot kurio, B. Matelis tiesiog naudojasi Seimo nario statusu kalbėti tai, kas ant liežuvio ir už tai neatsakyti.

Povilas Urbšys

Paklaustas, ko P. Urbšys gali „norėti“, R. Karbauskis tik dar sykį pakartojo. „Tas sakinys, kuris skambėjo jo interviu paskutinis, kad jeigu ji bus kandidatė į Europos Parlamentą, tai tada jis pasitrauks, tai aš galiu Povilui atsakyt jūsų televizijoj, kad apie tai mes niekada nekalbėjom partijoj, jokių kandidatų nėra, tai tiesiog buvo fantazija jo kolegos, pažįstamo, Seimo nario Matelio. Toks yra atsakymas.“

Visas pokalbis su Ramūnu Karbauskiu – LNK vakaro žiniose nuo 10:10 min.: