Dar vienas tyrimas, kuris fizines bausmes prilygina smurtui

Smurtas prieš vaikus
Smurtas prieš vaikus
© Saulius Žiūra
Alfa.lt
2017-07-14 07:01

Kuo dažniau vaikai yra drausminami fizinėmis bausmėmis, tuo agresyvesni jie tampa, naujausio tyrimo išvadas praneša Indy100.com.

Šeimos psichologijos žurnale (angl. „Journal of Family Psychology“) publikuotas tyrimas parodė, kad vaikų mušimas už blogą elgesį turi tokį pat poveikį kaip ir fizinis smurtas. Tyrimo metu buvo išnagrinėti 50 metų periodo tyrimai, kuriuose dalyvavo 160 tūkst. vaikų.

Tyrimui vadovavusi dr. Elizabeth Gershoff teigia, kad pliaukštelėjimas yra susijęs su nenumatytais žalingais rezultatais ir nepaskatina nei trumpalaikio, nei ilgalaikio vaiko paklusnumo, kurio tokiomis auklėjimo priemonėmis tikisi tėvai.

Tyrimo metu pliaukštelėjimas buvo apibrėžtas kaip smūgis ranka per galūnes arba sėdmenis. Toks vaiko baudimas turi panašų poveikį kaip ir fizinis smurtas – taip baudžiami vaikai tampa agresyvesni ir dar mažiau paklusnesni.

Visame pasaulyje taip mušami yra apie 80 proc. vaikų, galimai dėl to, kad jų tėvai patys kentė smurtą vaikystėje ir dėl šios priežasties pateisina tokį vaikų auklėjimo metodą.

Šis tyrimas dar kartą įrodo, kad tokios bausmės gali būti prilyginamas fiziniam smurtui, nors dalis visuomenės, deja, iki šiol tiki, jog be fizinių bausmių vaikai užauga nedisciplinuoti ir negerbiantys savo tėvų.