5 perdirbti užkandžiai vaikams, kurių reikia vengti

Saldūs dribsniai
Saldūs dribsniai
© Pixabay.com
Alfa.lt
2017-07-16 18:01

Vaikams skirto maisto nėra, tai tik pakuotės ir reklama. Jei norite, kad vaikas maitintųsi sveikai, venkite perdirbtų maisto produktų, užkandžių, pirktų parduotuvėje, ir dažniau rinkitės tai, kas natūralu.

Dauguma vaikams skirtų produktų, paženklintų mėgstamais jų filmukų herojais, yra itin nesveiki, kadangi juose daug cukraus, perdirbtų miltų ir dirbtinių saldiklių, siejamų su įvairiomis chroniškomis ligomis, pavyzdžiui, nutukimu, diabetu bei hiperaktyvumu.

Šiuolaikiniai vaikai per pirmus 8 savo gyvenimo metus cukraus suvartoja daugiau nei vidutinis žmogus suvartodavo per visą savo gyvenimą vos prieš šimtmetį.

Healthy-holistic-living.com atskleidžia 5 produktus, kurių nederėtų pirkti savo vaikams:

1. Saldūs dribsniai

Informacija ant dribsnių pakuočių neretai yra labai apgaulinga. Neįsigilinus, tokios frazės kaip „puikus grūdų šaltinis“ ar „su tikrais vaisiais“ suklaidina daugelį tėvų. Tokiuose dribsniuose yra labai daug cukraus, todėl jie turėtų būti priskiriami prie saldainių.

Saldūs dribsniai

Pirkdami dribsnius, atidžiai skaitykite jų sudėtį. Jei tarp pirmųjų ingredientų randate kukurūzų sirupą, fruktozę ar kitą cukraus pakaitalą, tokio produkto geriau nepirkite.

Kad dribsniai būtų sveiki, juose turėtų būti ne daugiau nei 5 g cukraus vienoje porcijoje.

2. Guminukai

Tai dar vienas populiarus, tačiau nesveikas produktas vaikams. Ant pakuočių rašoma „be riebalų“ arba „pagaminta iš natūralių vaisių“, tačiau nors cukruje ir nėra riebalų, dar nereiškia, kad jis yra sveikas.

Guminukai

Guminukai gaminami iš želatinos, cukraus ir itin mažo kiekio vaisių sulčių. Vitaminų juose, jei ir pasitaiko, tai itin mažai. Guminukai negali būti vartojami kaip užkandis, nes tai yra paprasčiausi saldumynai.

Daugelio jų sudėtyje yra kukurūzų sirupo, cukraus, modifikuoto kukurūzų krakmolo, želatinos ir įvairių dažiklių bei kvapiklių.

3. Saldinti gėrimai

Apelsinų sultys

Visi gėrimai, kurie nėra pagaminti iš 100 proc. natūralių vaisių sulčių, gali būti prilyginami gazuotiems gėrimams. Tad dauguma vaikams skirtų sulčių ar gėrimų yra paprasčiausias cukrus. Jei norite palepinti vaikus skaniomis vaisių sultimis ar kokteiliu, pasigaminkite jų patys namuose.

4. Ledai

Ledai ant pagaliuko

Ledai yra gaminami naudojant daug cukraus, dirbtinių dažiklių, o kartais net ir saldiklių. Jei suvalgius ledų vaiko liežuvis nusidažo jų spalva, turbūt nė nereikia sakyti, kad natūralumo juose išties maža.

Ledų itin lengva pasigaminti namuose, naudojant šviežias uogas ir jogurtą.

5. Krekeriai

Krekeriai

Visos mamos bando atrasti sausą užkandį, kurį būtų patogu pasiimti keliaujant su vaikais, kadangi mažieji neretai užsimano kažką sukrimsti, tačiau daugumoje krekerių yra daug druskos ir itin mažai skaidulų. Jie nėra maistingi ir juose daug cukraus, konservantų, dirbtinių dažiklių ir kvapiklių.

Sveikų krekerių galite pasigaminti namuose. Jums reikės:

- 2 puodelių tarkuoto čederio

- 1 puodelio miltų

- ½ a. š. druskos

- 6 š. tirpinto nesūdyto sviesto

Pirmuosius tris ingredientus sutrinkite iki vientisos masės, tuomet įmaišykite sviestą, tešlą iškočiokite ir formelėmis išpjaustykite sausainius. Kepkite juos iki 200 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 13–15 min.