Seimas pratęsė pavasario sesiją – žada priimti sprendimą dėl urėdijų reformos

Seimas
Seimas
  © Dmitrijus Radlinskas

Penktadienį Seimas pritarė „valstiečių“ iniciatyvai pratęsti parlamento pavasario sesiją tam, kad būtų priimtas sprendimas dėl urėdijų reformos.

Už parlamento nutarimą, kuriuo siūloma Seimo pavasario sesiją pratęsti iki liepos 7 d., balsavo 64 parlamentarai, 18 iniciatyvai nepritarė, 16 susilaikė.

Konservatorius Paulius Saudargas tikino, kad į urėdijų reformą valdantieji nežiūri sistemiškai.

„Tai yra papudravimas, makiažas ligoniui, kuriam reikia operacijos“, – tikino P. Saudargas.

Jis stebėjosi Vyriausybės siūloma pertvarka ir perspėjo, kad dėl reformos dalis darbuotojų tiesiog emigruos.

„Per vasarą tūkstančiai miškininkų susikrautų lagaminus ir išvažiuotų“, – kalbėjo konservatorius ir pridūrė, kad skubėti vasarą priimti urėdijų reformą nereikėtų.

Tuo metu Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė kartojo, kad sesiją norima pratęsti ne vien dėl urėdijų reformos, bet ir dėl kitų įstatymų projektų.

Tuo metu kitas konservatorius Mykolas Majauskas akcentavo, jog sesiją pratęsti būtina, sprendimą dėl urėdijų reformos priimti taip pat reikia.

„Manau, kad sesiją reikia pratęsti dėl šio labai svarbaus projekto“, – aiškino M. Majauskas.

Liberalas Eugenijus Gentvilas pažymėjo, kad darbus vis dėlto reikia pabaigti, todėl sesijos pratęsimui pritarti būtina. Tiesa, jis piktinosi, jog valdantieji beda pirštu į opoziciją, kuri esą bando stabdyti urėdijų reformą.

„Prisiimkite savo atsakomybę“, – kreipėsi į valdančiuosius E. Gentvilas.

Konservatorius Andrius Kubilius savo ruožtu pabrėžė, kad urėdijų klausimas taps pasitikėjimo Vyriausybe išbandymu, taigi racionaliai šios reformos svarstyti gali nepavykti.

„Atleiskite tą Vyriausybę iš pareigų ir viskas“, – ragino ekspremjeras.

Seime pradėtame svarstyti numatoma, kad vietoj šiuo metu esančios Generalinės urėdijos ir 42 urėdijų bus įsteigta viena valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“. Reformai besipriešinanti miškininkų profesinė sąjunga tikina, kad bus atleista ne 400, kaip teigia Aplinkos ministerija, o mažiausiai tūkstantis iš 4 tūkst. darbuotojų.