Vyriausybė pritarė naujajai paramos teikimo tvarkai

Mindaugas Sinkevičius
Mindaugas Sinkevičius
  © Paulius Peleckis
ELTA
2017-06-28 15:21

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos parengtam Valstybės valdomų bendrovių paramos teikimo tvarkos aprašui. Jis padės užtikrinti skaidresnį viešųjų lėšų naudojimą paramos tikslais.

Ūkio ministerija, rengdama naująjį tvarkos aprašą, atsižvelgė į Valstybės kontrolės ir Specialiųjų tyrimų tarnybos rekomendacijas.

Anot ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus, naujoji paramos teikimo tvarka suteiks skaidrumo ir konkretumo:

„Naująja tvarka siekiame didinti skaidrumą paramos tikslais skirstant valstybės valdomų įmonių lėšas. Pirmiausia ženkliai apribojamas politinis aspektas, antra - parama turės būti aiškiai pagrįsta ir viešai prieinama žiniasklaidai ir plačiajai visuomenei“, – aiškino jis.

Vyriausybės patvirtintame naujajame projekte nustatyti bendrovių paramos skyrimo apribojimai maksimali pelno dalis, kurią bendrovė gali skirti paramai, ir maksimali paramos suma vienam paramos gavėjui. Parama negalės būti didesnė nei 3 proc. įmonės vienerių finansinių metų grynojo pelno ir negalės viršyti 500 tūkst. eurų. Vienam paramos gavėjui bus galima suteikti ne didesnę kaip 300 tūkst. eurų dydžio paramą per metus.

Siekiant išvengti galimo interesų konflikto, parama negalės būti teikiama politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų, Seimo, Vyriausybės, savivaldybių tarybų narių ir politinių partijų vienasmenių ir kolegialių valdymo organų narių, jų artimųjų giminaičių, šeimos narių įsteigtiems fondams ir įstaigoms.

Taip pat aiškiau reglamentuoti bendrovės paramos skyrimo skaidrumo ir viešumo reikalavimai. Valstybės valdomos bendrovės turės viešai skelbti einamųjų ir ne mažiau kaip trejų praėjusių finansinių metų laikotarpiu suteiktą paramą ir pateikti visuomenei ataskaitas už suteiktą ir gautą paramą, jos panaudojimą.

Ši Vyriausybės patvirtinta paramos skyrimo tvarka įsigalios nuo kitų metų sausio 1-osios ir bus taikoma valstybės valdomoms bendrovėms, šių bendrovių pavaldžioms akcinėms bendrovėms ir uždarosioms akcinėms bendrovėms.