„Google“ nesutinka su EK dėl 2,42 mlrd. eurų baudos

Google
Google
  © SCANPIX
ELTA
2017-06-28 14:02

JAV bendrovė „Google“ gerbia Europos Komisijos (EK) sprendimą už ES antimonopolinių taisyklių pažeidimą skirti 2,42 milijardo eurų baudą, bet su juo nesutinka, teigiama korporacijos vyriausiojo juriskonsulto Kento Vokerio (Kent Walker) pareiškime, informuoja CNBC.

„Mes gerbiame šiandien paskelbtas išvadas, bet su jomis nesutinkame. Mes išsamiai išnagrinėsime Komisijos priimtą sprendimą, nes ketiname dėl jų pateikti apeliacinį skundą“, - pareiškė K. Vokeris.

Antradienį EK nubaudė bendrovę „Google“ už ES antimonopolinių taisyklių pažeidimą, skirdama 2,42 milijardo eurų baudą. Anot EK, „Google“ piktnaudžiavo dominuojama padėtimi rinkoje kaip paieškos sistema, nes teikė neteisėtą pranašumą kitam „Google“ produktui - kainų palyginimo paslaugai.

EK narė, atsakinga už konkurencijos politiką Margaretė Vestager (Margrethe Vestager) teigė: „Bendrovė „Google“ piktnaudžiavo savo paieškos sistemos dominavimu rinkoje ir paieškos rezultatuose teikė pirmenybę savai kainų palyginimo paslaugai, o konkurentų nustumdavo į žemesnę vietą. Toks „Google“ elgesys pažeidžia ES antimonopolines taisykles. Ji iš kitų bendrovių atėmė galimybę konkuruoti paslaugų vertingumu ir kurti naujoves. O svarbiausia tai, kad iš Europos vartotojų ji atėmė galimybę tinkamai rinktis paslaugas ir naudotis inovacijomis“.

Komisija, skirdama 2 424 495 000 eurų baudą, atsižvelgė į pažeidimo trukmę ir sunkumą. Bendrovė dabar privalo per 90 dienų nutraukti šią praktiką, kitaip jai teks mokėti iki 5 proc. „Google“ patronuojančiosios bendrovės „Alphabet“ vidutinės pasaulinės dienos apyvartos siekiančias baudas.

„Kai jūs perkate internetu, siekiate rasti produktus, kurių ieškote, greitai ir lengvai. Reklamos teikėjai taip pat siekia įsiūlyti tuos pačius produktus. Štai kodėl „Google“, teikdama reklaminius pasiūlymus, sujungia mūsų vartotojus su tūkstančiais reklamos teikėjų - tiek didesnių, tiek smulkesnių - tais būdais, kurie yra naudingi jiems abiem“, - sakė K. Vokeris.

EK maždaug septynerius metus atlieka tyrimus dėl „Google“, susijusius su antimonopolinių taisyklių pažeidimu.

2015-2016 metais EK pateikė bendrovei „Google“ kelias pretenzijas. 2015 m. balandį Europos Komisija apkaltino bendrovę tuo, kad ši teikia prioritetą savo pačios paieškos interneto sistemoms, taip ribodama konkurentų bei vartotojų teises. 2016 m. liepą ES antimonopolinės reguliavimo tarnybos ir vėl apkaltino „Alphabet Inc“ priklausančią „Google“ kliudant savo konkurentėms. Dėl „Google“ politikos, nustatančios, kaip paieškos sistemoje pateikiami rezultatai, jai buvo pateiktas jau trečias įspėjimas. Dokumentuose su kaltinimais „Google“ buvo teigiama, kad bendrovė naudojasi savo pozicijomis rinkoje ir trečiųjų šalių interneto svetainėse dirbtinai trukdo rodyti savo konkurenčių reklaminius skelbimus.

Europos Sąjunga atlieka tyrimus ir dėl „Google“ operacinės sistemos „Android“.