Apsunkins gyvenimą alimentų nemokantiems tėvams: neišlaikai vaiko – negausi vairuotojo pažymėjimo ar net žvejo bilieto

LNK
2017-06-25 21:29

Siekiama apsunkinti gyvenimą alimentų nemokantiems tėvams. Pavyzdžiui, jei neišlaikai savo vaiko, negausi vairuotojo pažymėjimo, pašalpos ar net žvejo bilieto.

Tuščios vaikų žaidimo aikštelės tuštėjančioje Lietuvoje. Tolumoje stūksančiame Seime kelią skinasi siūlymas, kaip kai kurių Lietuvoje likusių vaikų gyvenimą padaryti saldesnį. Skaičiuojama, kad šalyje savo vaikų neišlaiko daugiau nei 80 tūkst. tėvų. Siekiama tokiems tėvams gyvenimą padaryti kartesnį.

„Vienas iš siūlymų yra drausti tokiems asmenims gauti viešąsias paslaugas, tai aš, pavyzdžiui, siūlau, jis negalėtų gauti teisų, jis negalėtų žvejo bilieto gauti, jis negalėtų gauti kitų viešųjų paslaugų, kurios teikiamos pas mus valstybėje, atmetant gydymą, tą aiškiai sakau, bet yra begalė kitų – kaip kokia pašalpa, dar kokia lengvata“, – sako R. Žemaitaitis.

Tai, kad alimentų nemokančius tėvus bausti reikia, sutinka daugelis parlamentarų, tačiau R. Žemaitaičio griežtiems siūlymams pritaria ne visi.

Kai iš tėvų paimti pinigų neišeina, vaikams moka mokesčių mokėtojai. Kiekvieną mėnesį daugiau nei milijono eurų vertės išmokas gauna per 22 tūkst. vienišų mamų ir tėčių.

Plačiau – reportaže.