Skvernelis – apie urėdijų reformą: turime planą B

Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
  © Dmitrijus Radlinskas

Premjeras Saulius Skvernelis, vertindamas užsitęsusius svarstymus parlamente dėl urėdijų reformos, pažymėjo, kad tai yra procesas, kurios tikslas – pasiekti, kad sprendimas nebūtų priimtas. Vis dėlto ministras pirmininkas neslėpė, kad Vyriausybė turi „planą B“.

„Prasidėjo procesas, kuris tiesiog buvo nukreiptas į vieną tikslą – kad sprendimas nebūtų priimtas.

Iš pradžių ekspertizės konkursas paskelbtas už „įspūdingą“ 100 eurų sumą nieko nesudomino, tada bandymas komitete svarstyti be ekspertizės, kuris apskųstas Etikos komisijai, vėl kurį laiką sprendimai Etikos komisijoje yra priimami, priimamas sprendimas, kad visgi reikia ekspertizės, tada atsiranda antras bandymas ekspertizei, dvigubai kainą pakėlus“, – parlamente ketvirtadienį Vyriausybės valandos metu vertino S. Skvernelis.

„Aš manau, kad yra visos prielaidos ir galimybė nepratęsiant sesijos šitą įstatymą priimti. Jeigu tai nebus suspėta padaryti, siūlau, tai frakcijoje jau išsakyta, šaukti neeilinę sesiją. Mano galva, tai principinis klausimas, kuris leis parodyti, ar mes galime keisti tą situaciją, kuri, švelniai tariant, yra visiškai nepriimtina man iš vertybinės pusės. Tikiuosi, suspėsime padaryti ir nelauksime rudens sesijos“, – aiškino ministras pirmininkas.

Atsakinėdamas į Seimo narių klausimus S. Skvernelis užsiminė, kad Vyriausybė yra pasiruošusi ir scenarijui, jei urėdijų reformą įteisinančios įstatymų pataisos nebūtų patvirtintos.

„Mes turime, Vyriausybė tikrai turi planą B. Įvykus blogiausiam ir šitų pataisų nepatvirtinus, tai, kas yra numatyta Vyriausybės kompetencijoje, privalėsime daryti tą planą B“, – užsiminė Vyriausybės vadovas.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad Seimo Aplinkos apsaugos komitetas (AAK) nutarė kol kas nesvarstyti urėdijų reformos, nes dar neturi ekspertinio šios pertvarkos įvertinimo. Vis dėlto, AAK vadovas, „valstietis“ Kęstutis Mažeika tikino, kad bus dedamos visos pastangos, kad naujasis įstatymas įsigaliotų nuo kitų metų pradžios.

Seimo kanceliarija šią savaitę turėtų nuspręsti, kas atliks nepriklausomą reformos ekspertizę.

Urėdijų pertvarkos planas numato, kad vietoj 42 urėdijų bus įsteigta valstybės įmonė „Lietuvos valstybiniai miškai“.