Tamsūs debesys vilniečių neišgąsdino: prie Baltojo tilto paminėta Tarptautinė jogos diena

Tarptautinė jogos diena prie Baltojo tilto
Tarptautinė jogos diena prie Baltojo tilto
  © Paulius Peleckis
Alfa.lt
2017-06-21 19:44

Trečius metus iš eilės Lietuvoje, kaip visame pasaulyje, minima Tarptautinė jogos diena. Birželio 21-ąją nuo pat ryto jogos mokyklos Vilniuje kvietė į nemokamus užsiėmimus, o 17 val. prie Baltojo tilto prasidėjo šventė jogos gerbėjams. Nors oras buvo itin permainingas – saulę keitė vėsus vėjelis – pievą prie Neries užpildė daug jogos mėgėjų.

Kaip teigė organizatoriai, vienas svarbiausių renginio akcentų – medžio poza, vrikšasana, kuri atliekama vienu metu.

Tarptautinė jogos diena prie Baltojo tilto

„Džiaugiuosi, kad Lietuva jau trečią kartą švenčia Tarptautinę jogos dieną ir tai daro su didžiule aistra. Ne mažiau svarbu ir tai, kad prie iniciatyvos ir Indijos kultūros skleidimo prisidės ir kiti šalies miestai. Džiugina tai, kad pamažu paneigiamas mitas, kad joga – tai religija, kuri ne visiems gali būti priimtina. Iš tikrųjų joga – tai senovės Indijos dovana pasauliui ir 5000 metų tobulinta atlikimo technika, kuri patvirtinta ir šiuolaikinio mokslo. Tai kelionė į save, kuri suteikia kūno ir dvasios vienybę bei kiekvienam leidžia individualiai pasiekti vis kitokių rezultatų. Joga – tai ne tik gera sveikata, nes pastaroji yra tik dalis minėtos kelionės“, – teigė Indijos ambasadorius Lietuvai ir Lenkijai Ajay Bisaria.

Šventė prie Baltojo tilto prasidėjo gongų garsais, kuriuos valdė Vyrenijus Andrijauskas, vėliau muzikinius pasirodymus pratęs atlikėjas Jurgis Didžiulis, kuriam joga nesvetima jau daugelį metų.

„Labai gerai, kad turime tokią dieną per metus, kai galime susitikti su daug profesionalių mokytojų ir iš jų pasimokyti. Man savotiška joga yra muzika, nes ji leidžia tobulėti pačiam, o kartu pagerinti kitų žmonių būseną. Suprantama, jog muzikos klausymasis yra vienas iš būdų atsipalaiduoti ir suvokti save, o ką praktikuoja ir moko tikrieji jogos mokytojai išgirsti yra pravartu, tad reikia naudotis proga“, – sakė Jurgis Didžiulis.

Renginio vedėjo pristatytas J. Didžiulis nelipo ant scenos – su gitara rankose jaukiai įsitaisė tarp vilniečių ir svečių. Jau nuo pirmo akordo visi apsupo atlikėją ir su šypsenomis veide traukė muzikanto dainas drauge. Plojimai, dainos, šūksniai ir trypčiojimai įtraukė ir pro šalį skubėjusius gyventojus.

„Kiekvienas turėkite savo muziką“, – kvietė atlikėjas.

„Tarptautinės jogos dienos“ organizatoriai pabrėžė, kad vienas jautriausių festivalio momentų – Medžio asana. Tą akimirką visi pakviesti susipažinti su seniausia jogos tradicija – medžio asanos poza.

Siekiama, kad prie atliekamo medžio asanos prisijungtų kuo daugiau žmonių, ir visiškai nesvarbu, kokio amžiaus ir kurioje vietoje – ar biure, ar parke, ar namuose, ar autobuso stotelėje. Svarbu, kad tai atliktų visi vienu metu, o negalintiems atvykti ir prie renginio prisijungti dalyviai visa tai transliuotų feisbuko socialiniame tinkle.

Tarptautinė jogos diena prie Baltojo tilto

Medžio poza (vrikšasana) – tai jogos padėtis, kuri atkartoja grakščią, nejudančią medžio stovėseną. Šioje pozoje kūnas išsitempia į viršų lyg augantis medis. Pasak jogos mokytojų, ši poza gali turėti bendrąjį ir terapinį poveikį, nes stimuliuoja judesių koordinaciją, stiprina kojų ir blauzdos raumenis, šalina pėdų deformaciją, taip pat padeda koncentruoti dėmesį, atveria krūtinės ląstą bei gerina laikyseną. Svarbu ir tai, kad ją atliekant gerinama kepenų, kasos, inkstų veikla, skatinamas virškinimas, ji naudinga ir esant žarnyno diskinezijai, gastritui, skrandžio opaligei.

Daugiau renginio akimirkų – nuotraukų galerijoje.

Tamsūs debesys vilniečių neišgąsdino: prie Baltojo tilto paminėta Tarptautinė jogos diena

Tarptautinė jogos diena prie Baltojo tilto
+35