Vaizdo peržiūrų naujovės futbole: nuo atsargių pagyrų iki streso ir kritikos

Fernando Santos
Fernando Santos
© SCANPIX
Alfa.lt
2017-06-19 16:24

Konfederacijų taurės turnyre Rusijoje sekmadienį įvyko dvejos rungtynės, kuriose Europos čempionė Portugalija pasidalijo po tašką su Meksika, o stipriausia Pietų Amerikos komanda Čilė rungtynių pabaigoje palaužė Kamerūną. Vis dėlto ne tai buvo pagrindinė dienos tema.

Daugiausia kalbų ir atsiliepimų po rungtynių sulaukė vaizdo peržiūrų naujovės (VAR).

Rungtynėse Kazanėje teisėjas su naujosios sistemos pagalba neįskaitė portugalų gynėjo Pepe įvarčio dėl šio buvimo nuošalėje. Tuo metu Maskvoje ši naujovė buvo panaudota net dusyk – iš pradžių nuošalė įžvelgta čiliečio Eduardo Vargaso įvarčio metu, o vėliau to paties puolėjo įvartis jau per teisėjo pridėtą laiką buvo patvirtintas po teisėjo Damiro Skominos pasitarimo su asistentais.

Portugalai neslėpė nepasitenkinimo

Nepaisant su VAR pagalba priimtų teisingų sprendimų, sistema po rungtynių sulaukė ir nemažai kritikos.

reklama

Labiausiai nepatenkinti buvo dėl neįskaityto įvarčio nukentėję Portugalijos atstovai. Europos čempionai jau buvo spėję atšvęsti 21-ąją minutę Pepe įmuštą įvartį, tačiau, teisėjams sustabdžius rungtynes, po keliasdešimties sekundžių rezultatyvus smūgis buvo anuliuotas.

Itin piktas dėl tokios įvykių eigos buvo treneris Fernando Santosas.

„Tokios yra taisyklės ir jei jos padeda futbolui, tuomet puiku. Tačiau niekas jų dar gerai neišbandė ir sprendimo priėmimas buvo labai painus ir pakrikęs“, – sakė jis.

Tuo metu lygiąsias išplėšusių Meksikos atstovų nuomonė apie pokyčius buvo teigiama.

„Abejonės ir pauzės yra normalu, o su laiku sistema veiks tik geriau, – pozityvus buvo vartininkas Guillermo Ochoa. – Tai padės išvengti neteisingų įvarčių. Futbolas bus teisingesnis.“

Juan Antonio Pizzi

Pizzi: VAR paveikė komandą emociškai

Čilės rinktinės treneris Juanas Antonio Pizzi po rungtynių skundėsi, kad VAR sistema išmušė jo auklėtinius iš vėžių emociškai.

„Pirmojo kėlinio pabaigoje jau galėjome pirmauti 1-0, bet rezultatas dar buvo lygus ir žaidėjai buvo dėl to nusivylę. Tai paskatino stresą dėl to, kad nesame pripratę prie šios sistemos ir tai paveikė mus ir antrajame kėlinyje, – sakė treneris ir pripažino, kad sprendimai vis dėlto buvo teisingi. – Tačiau net jei jie ir teisingi, tai paveikia žaidėjus.“

Čilės rinktinės lyderis Arturo Vidalis, kuris per rungtynes aktyviai protestavo prieš teisėjų sprendimus, po rungtynių buvo jiems atlaidesnis.

reklama

„Tai buvo pirmas kartas, kai žaidėme taikant šią sistemą, ir būdami ant vejos buvome susirūpinę. Tačiau nors šiuo metu sunku priprasti prie VAR, ateityje ji bus teisinga ir naudinga“ – pripažino čilietis.

Po pergalės rezultatu 2-0, B grupės lydere tapusi Čilės rinktinė tokia išliks bent iki kito susitikimo, kuris įvyks šį vakarą tarp Vokietijos ir Australijos komandų.