Naftos rinka susibalansuos per ketvirtą šių metų ketvirtį

Naftos gavybos vamzdynai
Naftos gavybos vamzdynai
© SCANPIX
Traders.lt
2017-06-19 15:51

Pasak Saudo Arabijos Energijos ministro Khalid Al-Falih, naftos rinka per ketvirtą šių metų ketvirtį sugrįš prie pusiausvyros. Taip nutiks nepaisant gavybos padidėjimo kitose OPEC narėse, t.y. Libijoje ir Nigerijoje bei iš skalūnų.

„Pasaulinės pastangos nuo šių metų pradžios sumažinti naftos gavybą padeda fundamentaliems rodikliams judėti teisinga krytimi, nors tai užtruks šiek tiek laiko kol tai turės įtakos rinkai, nes naftos atsargos per pastaruosius kelerius metus padidėjo“ – sakė minimas ministras.

Khalid Al-Falih mano, kad auganti naftos gavyba Libijoje ir Nigerijoje nekelia grėsmės, nes augimo lygis šiose dviejose šalyse vis dar atitinką Alžyre pasiektą susitarimą.

„Prognozėse, kad naftos rinka susibalansuos per ketvirtą šių metų ketvirtį, atsižvelgta į skalūnų naftos gavybos augimą“ – teigė Saudo Arabijos Energijos ministras.

Jis taip pat sakė, kad naftos atsargos sausumoje ir jūroje mažėja, be to, OPEC ir jų partnerių susitarime nėra numatyta tikslinė šio energijos ištekliaus kaina, na o kintamumas naftos rinkoje yra dėl spekuliacijų.

reklama

Tuo tarpu šiandien po pietų nafta biržoje brango. Už barelį Brent rūšies žaliavinės naftos mokėta po 47.63 dolerius, arba 0,55 procento daugiau nei vakar, na o WTI rūšies nafta buvo pabrangusi 0,42 procento iki 44.93 dolerių už barelį.

Nuo metų pradžios „Brent“ nafta atpigo 16,2 procento, o WTI – 16,3 procento.