Su nemalonia situacija susidūręs trijų vaikų tėvas: Vilniau, aš neprašau kažko neįmanomo

Simonas Urbonas
Simonas Urbonas
© Asmeninis albumas
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-06-19 14:42

Vilniuje gyvenantis Simonas Urbonas prieš savaitę su žmona Ieva Kačinskaite-Urboniene sulaukė šeimos pagausėjimo. Sutuoktiniams gimė trečiasis vaikas. Tačiau šeimyninius džiaugsmus apkartino netikėtas įvykis, kuriuo S. Urbonas nusprendė pasidalyti savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

„Kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad Vilniaus valdžia, kaip ir visų kitų Lietuvos miestų valdžia, nori sportiškesnių gyventojų. Medinis juokas. Bet važiuodamas su vežimu turi įveikti tiek kliūčių, lyg dalyvautum ironman triatlone, tad tikriausiai daugelis mamyčių net nevažiuoja toliau nuo namų, nes realiai nelabai kur ir nuvažiuosi. Aš net bijau įsivaizduoti, kokią galimybę judėti turi sėdintys invalido vežimėlyje arba dvynukų, trynukų augintojai. Net su paprastu vežimaičiu esi įkalintas laiptų, duobių ir aukštų bortų izoliatoriuje. Sulaužiau vežimą bandydamas nuvežti vaikus į parką. Ir tai normalu?

Vilniau, aš neprašau kažko neįmanomo, aš tiesiog prašau nuolaidžių bortelių, kurie išgelbėtų ir atvertų kelius tūkstančiams norinčių judėti į priekį. Prašau! Jei dėl kažkokių priežasčių to padaryti neįmanoma, taip ir pasakykite, tada sukursiu vežimėlių žemėlapį, kuriame nurodysiu pravažiuojamus kelius. Nors jų daug nebus. Nepykstu, bet noriu laisvės judėti, pažinti, atrasti.“