Liberalai reikalauja „Vilniaus šilumos tinklų“ vadovų pasiaiškinti dėl prabangių automobilių pirkimo

Remigijus Šimašius
Remigijus Šimašius
© Edvard Blaževič
Alfa.lt
2017-06-19 11:55

Vilniaus liberalai reikalauja „Vilniaus šilumos tinklų” vadovų pasiaiškinti dėl paskelbto beveik 100 naujų automobilių nuomos pirkimo. Nuostolingai veikianti savivaldybės įmonė ėmėsi atnaujinti beveik visą automobilių parką, vadovybę aprūpindami 9 itin prabangiais automobiliais, teigiama „Liberalų sąjūdžio“ išplatintame pranešime.

„Pirkimo sąlygos jau iš pirmo žvilgsnio paprasčiausiai prasilenkia su sveiku protu. Toks įspūdis, kad jie nusprendė nuo šiol važinėti limuzinais. Žinant, su kokiais finansiniais sunkumais susiduria neseniai papildomo savivaldybės finansavimo paprašiusi įmonė, sunku suprasti, kodėl būtent šiuo metu taip svarbu yra aprūpinti jos vadovus tokiu prabangiu transportu”, – kalbėjo Vilniaus liberalų frakcijos seniūnas Vincas Jurgutis.

Politikas raštiškai kreipėsi į įmonės vadovus, prašydamas paaiškinti šio pirkimo būtinumą bei atskiras jo dalis.

„Vilniaus šilumos tiklų“ 2016-aisiais patyrė 1,3 mln. eurų nuostolį, šiais metais kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašydama papildomo finansavimo – 80 mln. eurų paskolos. Šis prašymas buvo patvirtintas savivaldybės tarybos.

Pasak V. Jurgučio, klausimų kelia ir pirkime nurodytų sąlygų konkretumas, politikui jie atrodo pertekliniai.

reklama

Pirkime nurodyta, kad visi 93 perkami automobiliai turi būti pagaminti ne anksčiau nei 2017 m., o 9 iš jų, skirti vadovybei, aprašyti itin detaliai: 130 kW galios variklis, ne didesnis nei 2 l.tūris, 7 pavarų automatinė greičių dėžė, odinis vairas, garso įrangos reguliavimas ant vairo ir pan.

„Nuoširdžiai norisi žinoti, kodėl automobiliams keliami tokie konkretūs rezultatai ir ar tai nemažina konkurencijos“, – sakė Liberalų frakcijos seniūnas. Atsakymą įmonė pateikti turi iki trečiadienio.