Plaza tikisi iki mirties atgauti Kaune uždirbtus pinigus

Joan Plaza
Joan Plaza
© SCANPIX
Basketnews.lt
2017-06-19 11:42

Malagos „Unicaja“ treneris Joanas Plaza artėjantį sezoną pirmą kartą apsilankys Kaune po to, kai 2013 metais atsisveikino su „Žalgiriu“. Duodamas interviu dienraščiui „La Opinion de Malaga“, strategas prisiminė Lietuvoje praleistą laiką ir atskleidė, kad čia patyrė tai, ko nebuvo patyręs niekur kitur.

„Tais metais supratau tai, ką man treneris Manelis Comasas amžinai kartojo – nesi treneris tol, kol nebuvai atleistas arba negavai uždirbtų pinigų. Niekada nebuvo išmestas iš komandos sezono viduryje, tačiau tais metais man nustojo mokėti algą ir aš praradau banke laikytus pinigus, nes buvau pernelyg naivus tikėdamas, kad klubo savininkas yra solidus žmogus“, – priminė Plaza.

Strategas priminė „Ūkio banko“ ir Vladimiro Romanovo istoriją. 2013 metų vasarį šis bankas bankrutavo ir žmonės prarado jame laikytus indėlius.

Dar anksčiau kilo ir „Žalgirio“ mokumo problemos, kai į Rusiją pasišalinus tuometiniam klubo savininkui Romanovui, žaidėjai ir treneriai nustojo gauti algas.

„Nusprendžiau bet kuriuo atveju pabaigti sezoną ir dėl to užsitarnavau vietinių pagarbą. Tokiomis sąlygomis tapome šalies čempionais, o man buvo įteiktas klubo garbės ordinas, todėl ta patirtis tikrai yra vertinga. Tai buvo skaudžios pamokos. Tikiuosi iki mirties atgauti prarastus pinigus“, – sakė Plaza.

reklama

Tiesa, strategas nepatikslino, apie kokius pinigus kalba – atlyginimą ar banko indėlį.

Po „Žalgirio“ Plaza išvyko į Ispaniją, kur tapo Malagos „Unicaja“ strategu. Šį sezoną su šia komanda jis triumfavo Europos taurės varžybose ir po metų pertraukos sugrįš į Eurolygą.

Grožinės literatūros knygą praeityje išleidęs treneris ateityje tikisi išleista ir autobiografinę knygą, kurioje papasakotų savo įvairias patirtis krepšinyje.