Motiejūnas sukritikavo Vainauską: man gėda už jo žodžius

Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas
© Fotodiena.lt
Basketnews.lt
2017-06-19 08:40

Donatas Motiejūnas neliko abejingas skandalui, kurį sukėlė Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubo prezidento pasakyti žodžiai apie juodaodžius krepšininkus.

NBA lygoje rungtyniaujantis lietuvis savo socialinio tinklalapio „Facebook“ paskyroje pasidalino žinute, kurioje pareiškė jaučiantis gėdą už tautiečio pasisakymus.

„Gali pasirodyti, kad tai ne mūsų reikalas, bet taip nėra. Nes dabar žmonės kalba apie Lietuvą, kaip rasistinę šalį krepšinyje.

Daugybė draugų rašo ir klausia ar mes tikrai tokie esame? Visiems atsakau, kad mes esame prieš rasizmą ir tokius pasisakymus visiškai smerkiame.

Sunku suvokti, kaip tokie žmonės valdo komandas. Man stipriai gėda už tokius Gedvydo Vainausko ištartus žodžius“, – rašė Motiejūnas.

reklama

Vainauskas skambiai pasisakė ketvirtadienį „Lietuvos ryto“ televizijoje transliuojamos laidos „Lietuva tiesiogiai“ metu. Sostinės klubo vadovas teigė, jog komandoje negali žaisti daugiau nei du juodaodžiai krepšininkai, kadangi tai kenkia ekipos rezultatams.

„Daugiau trijų juodaodžių krepšininkų komandoje negali būti. Atsitiko taip, kad treneris Tomas Pačėsas mėgsta žaisti su juodaodžiais žaidėjais, juos treniruoti, auklėti. Mūsų komandoje atsirado keturi juodaodžiai, jie susibūrė į gaują. Negalima.

Maksimaliai gali būti tik du juodaodžiai žaidėjai. Per 23-ejų metų darbo patirtį aš galiu tai pasakyti. Daugiau negali būti ir visos komandos neturi daugiau dviejų juodaodžių žaidėjų“, – rėžė Vainauskas.

Vainausko žodžiai nuskambėjo ne tik per visą Europą, tačiau pasiekė ir Jungtines Amerikos Valstijas (JAV). Riebių žodžių lietuviui negaili nei garsūs krepšininkai, nei žinomi apžvalgininkai.

Apie Vainauską sekmadienį prabilo ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius, pareiškęs, jog sostinę reprezentuojančiame klube yra būtinos permainos.