Prancūzijos parlamento rinkimus laimėjo Macrono partija

INFO TV | ELTA
2017-06-19 08:08

Sekmadienį vykusiame antrajame Prancūzijos parlamento rinkimų ture parlamento daugumą iškovojo prezidento Emmanuelio Macron partija, informuoja BBC.

Suskaičiavus beveik visus balsus, neseniai Prancūzijos prezidento rinkimus laimėjusio E. Macrono partija „La République en Marche“ (liet. „Respublika, pirmyn“) kartu su sąjungininke „MoDem“ laimėjo daugiau kaip 300 vietų 577 vietų Nacionalinėje Asamblėjoje. Rinkimuose triumfavusi E. Macrono partija susiformavo šiek tiek daugiau nei prieš metus ir pusė jos narių yra mažai patyrę politikoje arba išvis neturi politinės patirties.

Rinkėjų aktyvumas buvo daug žemesnis nei 2012 metais. Remiantis apytikriais skaičiavimais, rinkėjų aktyvumas siekė rekordines žemumas – 42 proc.

Prancūzijos prezidento partija nurungė visas tradicines partijas ir 39 metų amžiaus E. Makronas įgyja parlamente mandatą siekti europietiškų ir verslui palankių reformų planų.

Tvirta „en Marche“ ir „MoDem“ pergalė – didelis smūgis tradicinėms kairiosioms ir dešiniosioms partijoms. Prezidento E. Macrono partijai ir jos sąjungininkei „MoDem“ reikėjo peržengti 289 vietų ribą, norint vadovauti Nacionalinei Asamblėjai.

reklama

Konservatyvi Respublikonų partija ir jos sąjungininkės galėtų suformuoti didelį opozicijos bloką su 125-131 vieta. Pastaruosius penkerius metus valdę socialistai kartu su partnerėmis gaus vos 41-49 vietas, o tai žemiausias visų laikų jų rezultatas. Socialistų lyderis Jeanas-Claude'as Cambadélis paskelbė apie atsistatydinimą iš pareigų ir ragino kairiuosius keisti viską – partijos formą, idėjas ir organizaciją. Kraštutinių dešiniųjų partija „Nacionalinis frontas“ iškovojo tik 8 vietas, nors jai buvo prognozuojama 15 vietų.