Išpuolis šalia Londono mečetės: užpuolikas norėjo „nužudyti visus musulmonus“

LNK | Alfa.lt
2017-06-19 07:13

Pirmadienį Londono šiauriniame rajone, netoli Finsburio (Finsbury) parko, mikroautobusas įvažiavo į pėsčiuosius, praneša šalies spauda.


Pirminiais duomenimis, buvo sužalotas „tam tikras skaičius“ maldininkų, ėjusių iš netoliese esančios mečetės. BBC informuoja, kad per incidentą žuvo mažiausiai vienas žmogus, 10 buvo sužaloti.


Pareigūnai informuoja, kad iškvietimą dėl įvykio gavo 20 minučių po vidurnakčio. Įvykio vietoje buvo sulaikytas 48-erių vyras.

reklama

Išpuolis Londone

Šiuo metu musulmonai švenčia šventąjį Ramadano mėnesį, tikinčiųjų grupelė ėjo namo po naktinių pamaldų. Po incidento žmonės susirinko netoliese esančioje gatvėje ir pradėjo melstis tiesiog ant šaligatvio.

Londone mikroautobusas įvažiavo į pėsčiuosius

Liudininkas Abdulas Rahmanas sakė, kad vairuotojas teigė norėjęs „nužudyti visus musulmonus“. Transliuotojui BBC liudininkas teigė smogęs furgono vairuotojui ir padėjęs jį sutramdyti.

„Iš furgono išlipęs vyras norėjo pasprukti, pabėgti ir jis sakė: „Noriu žudyti musulmonus“, - teigė A. Rahmanas.

Didžiosios Britanijos musulmonų tarybos teigimu, furgonas tyčia įvažiavo į musulmonų maldininkus. Taryba teigė, kad tai smurtinė islamofobijos manifestacija, ir ragino stiprinti saugumą aplink mečetes.

Šalies ministrė pirmininkė Theresa May tai apibūdino kaip siaubingą incidentą. „Visos mano mintys yra su sužeistaisiais, jų artimaisiais ir nelaimės vietoje dirbančiomis skubiosios pagalbos tarnybomis“, – teigė ji.

reklama

Išpuolis šalia Londono mečetės: užpuolikas norėjo „nužudyti visus musulmonus“

Londone mikroautobusas įvažiavo į pėsčiuosius
+13