Siaubas Portugalijoje – žmonės gyvi sudegė automobiliuose

LNK
2017-06-18 20:32

40 laipsnių karščio alinamą Portugaliją ėmė siaubti mirtini miškų gaisrai. Centrinėje šalies dalyje jie pasiglemžė mažiausiai 62 gyvybes – dauguma sudegė gyvi automobiliuose, kai mašinomis bandė sprukti nuo stichijos, dalis užtroško dūmais. Miškų gaisrams Portugalijoje gesinti orlaivių jau pasiuntė Prancūzija ir Ispanija, šalyje skelbiamas 3 dienų gedulas.

Nuo mirtinų gaisrų Pedrogan Grandės apylinkių gyventojai bandė gelbėtis sprukdami automobiliais, bet juose ir sudegė. Centrinėje Portugalijoje staiga kilus miško gaisrų mašinos virto metaliniais karstais. Ugnies atkirstame miško kelyje tarp Figeiro dos VInjoso ir Kastanjeiros de Peros žmonės taip ir nespėję išvažiuoti į greitkelį supleškėjo gyvi, kas nesudegė, užtroško dūmais. Tokia drama lyg filmo iš apie apokalipsę įvyko kalnuotoje vietovėje už maždaug pusantro šimto kilometrų į šiaurės rytus nuo sostinės Lisabonos.

Ugnis įsiplieskė vakar popietę ir net keliais frontais išplito žaibiškai. Ugnis apsupo kelis kaimus. Vietos gyventojai atsidūrė tarsi spąstuose. Aukų skaičius nuolat auga – skelbiama, kad gaisrai jau pasiglemžė gerokai per pusę šimto gyvybių, dar tiek pat sužeista. Viena aštuonerių metų mergaitė rasta klaidžiojanti apdegusi netoli gaisro vietos. Sunkiai sužeisti ir keli ugniagesiai, mažiausiai du ugniagesiai dingo be žinios.

Manoma, aukų dar daugės, mat daugelio vietovių pareigūnams nepavyksta pasiekti. Vis dėlto kol kas ugniagesiai nelygią kovą su stichija pralaimi. Šalyje jau paskelbtas 3 dienų gedulas.

Plačiau – reportaže.

reklama