Kodėl Lietuvoje mažėja dyzelinių automobilių?

LNK
2017-06-18 20:06

Per techninę apžiūrą tikrinti, kaip dyzelinis automobilis dūmija, tenka dažnai. Dvi iš trijų mašinų Lietuvoje yra su dyzeliniu varikliu. Tačiau pastebima, kad jų į Lietuvą atvežama vis mažiau.

Nors įvežamų dyzelinių automobilių po truputį mažėja, kas ketvirta lengvoji mašina atkeliauja su dyzeliniu varikliu. Dyzelius išstumti po truputį pradeda ekonomiškesni benzininiai varikliai ir hibridiniai automobiliai.

„Pastebime, kad dyzelinių automobilių iš užsienio į Lietuvą pastoviai registracijai įvežame po truputį mažiau, ta tendencija matosi kiekvieną ketvirtį, jei žiūrėsim pagal metus, jei 2015 m. pirmą ketvirtį dyzelinių automobilių dalis siekė maždaug 79.5 procento, tai šių metų pirmą ketvirtį jų dalis susitraukė iki 76.5, tai yra trim procentiniais punktais sumažėjo įvežamų dyzelinių automobilių dalis“, – sako M. Buzelis.

Kai kurie pasaulio didmiesčiai pareiškė, kad po kelerių metų uždraus dyzelinių automobilių eismą bent jau miestų ceNtruose. Daug kur galvojama įvesti dyzeliniams automobiliams taršos mokesčius.

Plačiau – reportaže.

reklama
Dairotės ekonomiškesnio automobilio? Autolizingas su Paskola23.lt – patogus ir greitas būdas įsigyti automobilį. Automobilio pirkimui finansuojama iki 100% automobilio kainos, neribojamas automobilio amžius ar kur Jums automobilį pirkti. Automobilį galite įsigyti iš privačių asmenų ar įmonių, o perkamo automobilio kaina gali prasidėti nuo 500 Eur.