Įsigaliojus naujam atliekų tvarkymo įstatymui, už šiukšles mokės ir jų neturintys

LNK
2017-06-18 19:57

Nuo liepos įsigalios naujas atliekų tvarkymo įstatymas su nauju mokėjimu, kurio pastovioji dalis gali būti skaičiuojama nuo deklaruotų gyventojų skaičiaus arba statinių kvadratūros.

Būtent pastarąjį modelį pasirinko Panevėžio rajono savivaldybė, ji naują sistemą irgi kritikuoja, tačiau esą privalo atsisakyti ankstesnės konteinerinės. Rajono gyventojams išvis sunku suprasti, kaip, tarkim, tuščia daržinė gamins šiukšles, už kurias reikės mokėti.

Naujas atliekų tvarkymo įstatymas su nauju apmokestinimu valdžios sugalvotas ne iš oro ir tai reikėtų pripažinti – ne visi kaime moka už šiukšles ir to neslepia.

Rajono savivaldybės teigimu, maždaug 80 procentų kaimo gyventojų sudarę sutartis su šiukšlių vežėjais, likusių prikalbinti nepavyksta,o, pagrasinus baudomis, darosi aišku, kad jomis nieko nepasieks, nes skurdžiai gyvena.

Taip nemokėtojai už šiukšles piktnaudžiauja ilgus metus ir jie tikrai nusipelnę didesnio mokesčio. Vis dėlto tai, ar nauja tvarka teisinga, ir savivaldybę, ir gyventojus verčia abejoti.

reklama

Plačiau – reportaže.