Dviguba pilietybė daugumai: ar tokie pokyčiai Lietuvoje įmanomi?

LNK
2017-06-18 19:43

Žydai nori, kad Lietuva tarp valstybių, kurių piliečiai gali turėti dvigubą pilietybę, įrašytų ir Izraelį. Jie tikina, kad ne dėl to, kad yra išrinktoji tauta, o todėl, kad jie labiausiai nukentėjusi tauta Lietuvoje ir kad Izraelyje gyvenantis žydas, kuris emigravo iš Lietuvos, niekuo nesiskiria nuo žydo, kuris gyvena Europos Sąjungos ir NATO valstybėje.

Izraelyje gyvena apie 200 000 žydų, kurie save kildina iš Lietuvos, – tai yra gerokai daugiau, nei gyventojų turi trečias pagal dydį Lietuvos miestas Klaipėda. Žydai nori, kad Seimas svarstydamas, kaip keisti Pilietybės įstatymą, nepamirštų ir jų – Izraelį įrašytų tarp valstybių, kurių piliečiai gali turėti dvigubą pilietybę.

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė nespėlioja, kiek istorinėje tėvynėje gyvenančių žydų iš Lietuvos prašytų ir lietuviško paso.

„Izraelis taip pat draugiška Lietuvai valstybei. Mes žinome, kad santykiai tarp Lietuvos ir Izraelio šiuo metu ypatingai geri, vargu ar žydų kilmės lietuvis, gyvenantis Izraelyje, pavojingas Lietuvos valstybei. Tuo labiau kad žydų tautai. Aš neturiu omenyje, kad ji išrinkta Dievo, tačiau ji labiausiai nukentėjusi Lietuvoje“, – sako pirmininkė.

Seimo pirmininkas sako, kad jeigu Konstitucinis Teismas išbrokuos jų iniciatyvą dėl dvigubos pilietybės Europos Sąjungos ir NATO valstybių piliečiams, diskutuoti dėl žydų taip pat nereikės.

reklama

Nei emigrantai, nei valdžia nenori referendumo dėl dvigubos pilietybės, nes šiam referendumui dėl Konstitucijos keitimo keliami išskirtiniai reikalavimai.

Seimo pirmininkas viliasi, kad referendumas gali pavykti, jeigu vyks su Prezidento rinkimais.