Šimašius – apie „Lietuvos rytą“: reikia keisti prezidentą ir klubo valdymą

Remigijus Šimašius
Remigijus Šimašius
© Fotodiena.lt
Basketnews.lt
2017-06-18 12:18

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sekmadienį viešai prabilo apie milžinišką nepasitenkinimo bangą sukėlusį Vilniaus „Lietuvos ryto“ prezidento Gedvydo Vainausko rasistinį pareiškimą.

Politikas socialiniame tinkle „Facebook“ nevyniojo žodžių į vatą ir pabrėžė, jog komandos valdžioje būtinos permainos.

„Jei krepšinio klubo prezidentas prišnekėjo nesąmonių, tai ne krepšinį reikia keisti, o prezidentą ir klubo valdymą. Tai ir bus padaryta artimiausiu metu“, – rašė Šimašius.

Vainauskas skambiai išsireiškė ketvirtadienį „Lietuvos ryto“ televizijoje transliuojamos laidos „Lietuva tiesiogiai“ metu. Sostinės klubo vadovas teigė, jog komandoje negali žaisti daugiau nei du juodaodžiai krepšininkai, kadangi tai kenkiai ekipos rezultatams.

„Daugiau trijų juodaodžių krepšininkų komandoje negali būti. Atsitiko taip, kad treneris Tomas Pačėsas mėgsta žaisti su juodaodžiais žaidėjais, juos treniruoti, auklėti. Mūsų komandoje atsirado keturi juodaodžiai, jie susibūrė į gaują. Negalima.

reklama

Maksimaliai gali būti tik du juodaodžiai žaidėjai. Per 23-ejų metų darbo patirtį aš galiu tai pasakyti. Daugiau negali būti ir visos komandos neturi daugiau dviejų juodaodžių žaidėjų“, – rėžė Vainauskas.

Jau kitą dieną Šimašius susitiko su „Lietuvos ryto“ prezidentu, bet jokių oficialių pareiškimų po jo paskelbta nebuvo.

Vainauskas „Lietuvos rytui“ vadovauja nuo pat klubo įkūrimo 1997 metais. Komandos valdybai priklauso Darius Gudelis, Sigitas Židonis ir Martynas Budrys, o direktoriaus pareigas vis dar eina atsistatydinti norintis Martynas Purlys.

Vainausko žaidžiai nuskambėjo ne tik per visą Europą, tačiau pasiekė ir Jungtines Amerikos Valstijas (JAV). Sporto gigantės ESPN žurnalistai apžvelgė verslininko įsireiškimą, o vienas iš jų lietuviui negailėjo ir riebių žodžių.

„Jis idiotas. Koks idiotas. Tu silpnaprotis, kvailas asilas. Noriu pasakyti, koks esi kvailas asilas, tikiuosi, kad tu mane girdi. Žmonės anksčiau kaltindavo 80-ųjų Bostono „Celtics“, esą klubo vadovai pataikaudavo fanams rinkdamiesi baltaodžius žaidėjus. Anksčiau tai darė „Celtics“ generalinis direktorius Redas Auerbachas, vienas geriausių trenerių krepšinio istorijoje, kuris pirmą kartą NBA istorijoje treneriu paskyrė juodaodį, afroamerikietį Billą Russellą.

Vėliau komandoje dirbo ir baltaodžiai, bet ne dėl jų odos spalvos, o todėl, kad jie buvo geriausi. Jis rinkdavosi žaidėjus pagal tai, kokios yra jų galimybės, pagal tai, ką jie gali padaryti. Viskas atitekdavo pagal nuopelnus. O šis kvailys iš Lietuvos to daryti nenori. Jis sako, kad komandoje negali turėti daugiau nei dviejų juodaodžių žaidėjų“, – aštriai pasisakė Maxas Kellermanas.

Jam antrino įtakingas ir žymus ESPN žurnalistas Stephenas A. Smithas.

„Tai yra labai rasistinis komentaras, akivaizdžiai nukreiptas prieš juodaodžius. Deja, tai nestebina. Yra žmonių, kurie taip pat mano apie juodaodžius ir tai pastebima ne tik Jungtinėse Amerikos Valstijose. Gaila, jog žmonės JAV vis dar tuo tiki“, – sakė Smithas.

reklama