Rytas, kuris įsimins ilgam: Sajus nė nenutuokė, kad bus rinktinės sąraše

Martynas Sajus
Martynas Sajus
© Fotodiena.lt
Basketnews.lt
2017-06-17 11:28

Penktadienio ryte išvydus sutrumpintą Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašą buvo galima nustebti neradus Antano Kavaliausko, Renaldo Seibučio ar Gedimino Oreliko pavardžių, tačiau tai toli gražu netapo didžiausia staigmena Martynui Sajui.

Jaunasis vidurio puolėjas negalėjo patikėti savo akimis matydamas, kad jo pavardė yra tarp geriausių šalies atletų, kurie kviečiami į pirmąją rinktinės stovyklą.

Nacionalinės komandos treneris Dainius Adomaitis su 21-erių metų 208 cm ūgio centru nesusisiekė nei jį įtraukus į išplėstinį kandidatų sąrašą, nei vėliau jo pavardę palikus tarp 18 kandidatų.

Dėl to penktadienio rytas Sajui įsimins itin ilgam.

„Viskas įvyko labai netikėtai. Draugai pradėjo rašyti sveikinimus, kad patekau į stovyklą, bet atsakiau, kad aš žaisiu studentų rinktinėje, jog jie kažką maišo. Tuomet pats nuėjau į jūsų portalą ir įsitikinau, kad esu sąraše. Tikrai nesitikėjau, planavau, kad žaisiu studentų rinktinėje Kinijoje.

reklama

Tikrai treneris nieko apie tai nesakė. Čia turbūt daugeliui buvo siurprizas. Daugiau kontaktavau su studentų rinktine, kalbėjome su treneriu Tomu Masiuliu. Net nebuvo galvoje minčių, kad tai gali įvykti“, – apie netikėtą Adomaičio sprendimą tinklalapiui „BasketNews.lt“ kalbėjo Sajus.

Vidurio puolėjas buvo įtrauktas ir į Lietuvos studentų rinktinės kandidatų sąrašą, o šios komandos treneris Masiulis krepšininkus kviečia į stovyklą atvykti keliomis dienomis anksčiau nei rinksis Lietuvos rinktinės žaidėjai. Dėl to Sajui pasirengimas stovyklos pernelyg nesikeis.

„Visi planai lieka tie patys – padirbsime su metimo technikos treneriu, vėliau palaikysime kondiciją. Vis tiek atvykus į stovyklą bus didelis krūvis, tad nereikia iki tol persistengti“, – teigė Sajus.

Sajus dar 2015-2016 metų sezone žaidė Nacionalinės krepšinio lygos Kauno „Žalgirio“ dublerių komandoje, o jau kitą mėnesį Lietuvos rinktinės treniruotėse grumsis su Toronto „Raptors“ centru Jonu Valančiūnu. Skamba neįtikėtinai?

„Čia savaime aišku, kad tokie pokyčiai stebina. Ir baisoka truputį, nė karto su Valančiūnu akis į akį nebuvau susitikęs. Manau, kad bus gera patirtis pažiūrėti, kaip skiriasi lygiai bei kur reikia tobulėti, kad tapčiau tokiu geru centru, koks yra Valančiūnas“, – apie laukiantį iššūkį mintimis dalinosi Sajus.

Tarp 18-os rinktinės kandidatų yra keturi vidurio puolėjai. Be Sajaus savo pozicijas po krepšiu bandys įtvirtinti Valančiūnas, Artūras Gudaitis ir Evaldas Kairys. Aiškindamas savo sprendimą pakviesti Sajų ir Kairį, Adomaitis teigė, kad nori juos patikrinti prieš FIBA rinktinių langus, kurie prasidės jau šį rudenį.

Ar pats Sajus tikisi patekti tarp 12 krepšininkų, žaisiančių Europos čempionate?

„Šansai labai maži, bet kodėl ne? Jeigu pasiseks gerai pasirodyti, gal patiksiu treneriui. Negalima atmesti tokios galimybės.

Surinkti visi geriausi krepšininkai Lietuvoje ir svarbiausia, kad man bus galimybė iš jų pasisemti patirties. Ne tik iš centrų, bet ir iš įžaidėjų, su kuriais turėsiu bendradarbiauti, kitų krepšininkų. Visų svajonė yra patekti į rinktinę ir žaisti su geriausiais Lietuvoje. Labai smagu, bet kartu ir jaudinuosi“, – pažymėjo jaunasis aukštaūgis.

Sajus kitam sezonui turi kontraktą su „Žalgiriu“. 2014 metais jis su Kauno klubu sudarė sutartį pagal formulę 2+2. Praėjusią vasarą bendradarbiavimas buvo pratęstas, o sutartis baigs galioti kitą vasarą.

reklama

2015 metų pabaigoje Sajus debiutavo „Žalgiryje“ ir komandoje žaidė pusmetį. Prieš šį sezoną Sajui buvo pasiūlyta sugrįžti į dublerių ekipą, tačiau jis nusprendė persikelti į Lenkijos lygos Gdansko Starogardo „Polpharma“, kurią treniravo Mindaugas Budzinauskas.

Sprendimas pasiteisino – Sajus Lenkijos lygoje vidutiniškai per 24 minutes pelnydavo po 9,9 taško, atkovodavo po 6,3 kamuolio, atlikdavo po 0,7 rezultatyvaus perdavimo, blokuodavo po 1,2 metimo ir perimdavo po 0,9 kamuolio.

Tokiu pačiu keliu Sajus norėtų žengti ir kitą sezoną, kadangi savęs „Žalgiryje“ vidurio puolėjas kol kas nemato. Budzinauskas tapo Lenkijos pirmenybių Ščecino „Wilki Morie“ komandos treneriu, o šiame klube gali atsidurti ir Sajus.

„Manau, kad kitą sezoną mane ir vėl kažkam paskolins. Aš savęs „Žalgiryje“ nematau, o Lenkijoje man sekėsi visai gerai. Dabar treneris Budzinauskas išėjo į kitą klubą ir atrodo, kad man yra pasiūlymas. Būtų geras variantas ir toliau žaisti Lenkijoje, aikštėje praleisti nemažai laiko ir tobulėti. Budzinauskas manimi buvo patenkintas ir norėtų toliau kartu dirbti.

O „Žalgiris“ dabar dėliojasi savo planus ir negaliu pasakyti, kiek man yra šansų patekti į komandą. Jie dabar komplektuojasi ir tik eigoje paaiškės, ką jie ras ir ko jiems trūks“, – apie kitą sezoną pasakojo Sajus.

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas:

Gynėjai: Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Adas Juškevičius, Martynas Gecevičius, Marius Grigonis, Mindaugas Girdžiūnas, Artūras Milaknis.

Puolėjai: Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis, Edgaras Ulanovas, Donatas Motiejūnas, Domantas Sabonis, Deividas Gailius, Rokas Giedraitis.

reklama

Centrai: Jonas Valančiūnas, Artūras Gudaitis, Evaldas Kairys, Martynas Sajus.