Sinoptikams žadant giedrą ir šiltą savaitgalį, perspėjimai iš medikų bei gelbėtojų

LNK
2017-06-17 08:09

Prasidėjus deginimosi ir maudynių sezonui, medikai ir gelbėtojai ruošiasi darbymečiui. Vis kartojamos jų rekomendacijos daugeliui poilsiautojų prasprūsta pro ausis, tad nukentėjusiųjų nuo saulės ar nesilaikančių saugaus elgesio taisyklių prie vandens nemažėja.

Nors medikai kasmet ragina atsargiai elgtis užklupus karščiams, perkaitusių pacientų nemažėja. Po ilgo ir šalto pavasario saulėtomis ir šiltomis dienomis daugelis ne tik per ilgai užsibūna saulėje, bet ir nepasirūpina tinkama odos apsauga. Birželio mėnesį, kuomet saulė pavojingiausia, medikai ragina būti itin atidiems – net ir sėdint po medžiu ar skėčiu galima perkaisti, nes tai nuo pavojingų saulės spindulių neapsaugo. Gydytojai sako, kad reikėtų nepamiršti kepurių, saulės akinių bei apsaugos lūpoms ir kūno vietoms, kurios būna atviros. Tačiau svarbiausia kaitriomis dienomis – vanduo.

„Kai yra karšta, būtina saugoti savo širdį, centrinę nervų sistemą nuo perkaitimo ir vienintelis būdas apsaugai – nuolatinis skysčių vartojimas. Net jei ir nejauti troškulio, kas dvi valandas reikia išgerti bent po stiklinę vandens ar sulčių, bet jokiu būdu ne gėrimų, kurie turi daug cukraus ar alkoholio“, – primena visuomenės sveikatos specialistė Asta Razmienė.

Gelbėtojai pripažįsta, kad kuo šiltesni orai, tuo didesnis jiems darbymetis, tiesa, daugiausiai darbo sukelia neblaivūs poilsiautojai, kurie ne tik girti eina į vandenį, bet ir neprižiūri savo vaikų. „Tiesiog reikia prižiūrėti tuos girtus, kurie eina maudytis, kurie būna visiškai girti, reikia varyti juos. Būna, tėvai pameta vaikus iš akių, dingsta, reikia ieškoti, tėvai būna didelėj panikoj, atrandam visai kitoj vietoj“, – patirtimi dalinosi Žaliųjų ežerų naras-gelbėtojas Rolandas Kilius.

Sinoptikai sako, kad šilti orai laikysis iki pat kitos savaitės, tad savaitgalį tikrai netrūks poilsiaujančių prie vandens. „Saulės bus tikrai pakankamai, tik reikėtų nepamiršti apsaugos nuo saulės, nes ji šiuo metu pakankamai pavojinga. O ateinančią naktį Lietuvą pasieks atmosferos frontai ir atneš lietų į daugelį rajonų. Tačiau rytoj dieną jau dangus giedrysis, debesų bus mažiau ir trumpo, perkūnijos lydimo lietaus sulauks ne daugelis rajonų, o tik vakariniai ir pietiniai rajonai. Temperatūra nebus žema, naktimis 10-15, dienomis apie 21-26 laipsnius“, – prognozę išdėstė sinoptikė Judita Liukaitytė-Kukienė.

reklama

Pasak sinoptikų, ypač gražus bus sekmadienis, kuomet dangus bus giedras, nelis. Tačiau tai ilgai netruks – kitos savaitės pradžioje orai vėl kiek atvės.