Dėl korupcijos nuteisti buvusi prokurorė, valstybės kontrolės auditorius ir jų bendrininkai

LNK
2017-06-16 21:32

Kaune dėl korupcijos nuteista buvusi Vilniaus prokurorė Nijolė Bareikienė – valstybei tarnavusi ir už teisingumą kovojusi moteris nuteista lygtinai, su ja bausmių sulaukė ir dar keturi bendrai, vienas jų – buvęs Valstybės kontrolės auditorius.

Sunkius nusikaltimus tyrusi prokurorė prekiavo poveikiu. Už tokį šiurkštų nusikaltimą teismas Bareikienei paskyrė 4 metų laisvės atėmimą, vis dėl to jai už grotų sėsti nereikės. Bausmės vykdymas atimdamas trejiems metams, per šį laikotarpį ji negalės išvykti be pareigūnų žinios, taip pat trejus metus jai uždrausta užsiimti teisininko veikla.

Kyšiai už paslaugas keliavo ne tik per prokurorės rankas, su moterimi nuteisti dar 4 veikėjai. Vienas jų – Jankelis Špicas. Išgirdęs apie teistumą, vyras savo įniršio net nebandė slėpti – susinervinęs J. Špicas apstumdė kamerą ir dėjo į kojas.

Buvusi prokurorė teismo sprendimu privalės valstybei gražinti kone 4 tūkstančius eurų, kuriuos gavo kaip kyšį. Nustatyta, kad už pinigus buvo žadama paveikti ikiteisminio tyrimo pareigūnus, prokurorus ir net teisėjus. Dar pačioje tyrimo pradžioje N. Bareikienė tikino esanti aplinkybių auka ir neigė įtarimus, kad už kyšius nutraukdavo ikiteisminius tyrimus, dabar jos advokatas sako nežinantis, ar nuteista ir savo kaip prokurorės vardą suteršusi moteris toliau įrodinės, savo tiesą.

Kauno teisėjai kaltu pripažino ir buvusį Valstybės kontrolės darbuotoją Rišardą Zelenovą, jis taip pat nuteistas lygtinai ir valstybei privalės grąžinti kone 20 tūkstančių eurų. Jis nuteistas net tik už prekybą poveikiu, bet ir už tai, kad savo kabinete spintelės stalčiuje laikė šovinius. Dar du veikėjai – Albertas Ivanauskas ir Leonidas Erenburgas – nuteisti taip pat.

reklama

Teismas paskelbė, kad nuteistieji nešvariais darbeliais užsiėmė nuo 2012-ųjų apie dvejus metus. Pinigai keliavo per rankas, siekiant išvengti atsakomybės. Teismas pasisakė, kad tiek N. Bareikienė tik R. Zelenovas poveikiu prekiavo siekdami materialinės naudos. Bareikienė nusikalto šešis, o Zelenovas net trylika kartų.