Skandalą sukėlusi Telšių tikybos mokytoja lieka dirbti, bet homoseksualų temos svarsto nebeliesti

Info TV
2017-06-16 20:16

Telšiuose per tikybos pamoką homoseksualus kanibalams ir žudikams prilyginusi mokytoja Loreta Raudytė ir toliau vaikus mokys tikybos. Nors iškart po skandalo Švietimo ir mokslo ministrė sakė, kad pedagogė nebegali mokyti vaikų, tačiau ji atsipirko papeikimu. Psichologai, dirbantys su mokytojais ir moksleiviais sako, kad tokiai mokytojai ne vieta mokykloje, o lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad dėstydama nepagrįstą medžiagą mokytoja kurstė diskriminaciją. Po tokių išvadų mokyklos vadovas L. Raudytės atleisti neketina, bet mokytoja žada, jog programą pakeis.

Dorinio ugdymo pamoka Telšių Žemaitės gimnazijoje

Direktoriaus lygių galimybių kontrolierės išvados pernelyg nedomina

Audrą internete sukėlusias skaidres 10-okams demonstravusi Telšių Žemaitės gimnazijos tikybos mokytoja Loreta Raudytė pasakojo, jog gėjai praktikuoja kankinimus pasilinksminimų vardan, tvirkina vaikus, valgo nužudytų žmonių kūno dalis. Ji Po ministerijos sudarytos komisijos išvadų atsipirko papeikimu, visgi Lygių galimybių kontrolieriaus institucija nustatė diskriminacijos požymių.

„Nustatėm diskriminavimą ir diskriminavimo propagavimą lytinės orientacijos pagrindu. Laikytina tai lygių galimybių įstatymo pažeidimu, todėl kreipėmės į švietimo įstaigą, į direktorių, kad jis imtųsi visų priemonių nutraukti pažeidžiančius veiksnius“, – išvadas pristatė kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.

reklama

Mokyklos vadovas sako, kad kontrolierės raštą gavo, bet jo dar neskaitęs, bet apie mokytojos atleidimą jis negalvojąs. 21 metu mokytojai dirbanti Loreta Raudytė tikina naujais mokslo metais tikybos programą pakeisianti: „atsižvelgsiu, gal jautriau žiūrėsiu, gal išvis tos temos nebeliesiu. Dar pagalvosiu, bet kad kurstyčiau neapykantą kalbėdama su mokiniais –tikrai to nesiekiu. Tiesiog informacija, kurią turėjau pateikiau, bet neturėjau jokio nusistatymo“, – sakė pedagogė.

Telšių Žemaitės gimnazijos mokytoja Loreta Raudytė

Skaidres iš pamokos socialiniame tinkle pasidalino mokyklą ką tik pabaigusi Indrė Pabijonavičiūtė. Mergina sako, kad dar kai pati buvo 10-okė apie homoseksualus iš mokytojos Loretos Raudytės girdėjo tą patį, ką ir šiųmečiai 10-okai. Esą pati mokytojai prieš dvejus metus buvo sakiusi apie medžiagos nepatikimumą ir netinkamumą pamokoms, bet į tai atsižvelgta nebuvo. Šiemet mokytojos kėdė subraškėjo, kai jos dėstomos skaidrės išplito socialiniame tinkle.

„Kai kurie labai palaikė mokytoją, ėjo giedodami mokykloje ir panašiai, kai kurie sakė, kad ją turėtų pašalinti iš mokyklos, bet po kurio laiko viskas normalizavosi, baigėsi tos diskusijos. O pati mokytoja atsiprašė moksleivių, atsiprašė visos mokyklos, sakė, kad nenorėjo, neturėjo blogų intencijų, manė, kad elgiasi gerai dėstydama tą medžiagą“, – sakė buvusi mokyklos mokinė Indrė.

Kilus skandalui švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė buvo griežta ir seimo salėje pareiškė, kad mokytoja turėtų palikti gimnaziją, tačiau vėliau ministerijos sudaryta komisija iš Telšių pateikė išvadą, kad Loretos Raudytės kvalifikacija atitinka reikalavimus, tačiau reikalinga pateikti rekomendacijas, kaip mokyti tikybos, taip pat artimiausius metus ji negalės būti kaip mokytoja skatinama.

Jurgita Petrauskienė

Ministerija planuoja programų peržiūrą

Psichologas Linas Slušnys kategoriškas – L. Raudytei mokykloje yra ne vieta. „Aš drąsiai galiu sakyt – „ne“, toks žmogus negali likt prie vaikų. Aš iš principo turiu nuostatą aiškią, kad bet kas į mokyklą įeiti negali. Deja, jinai įeina, tas pamokas veda“, – įsitikinęs psichologas.

Anot L. Slušnio, dirbančio su mokytojais ir mokiniais, tokios pamokos žaloja jaunimą. „Tai pavojinga jaunam žmogui visada. Pavojus tuomet, kad susiformuoja į kitą žmogų požiūris, tu iš anksto nusprendi, kad jisai žudikas, žmogžudys ir visoks kitoks. Vienąsyk apie homoseksualius, kitąsyk apie tuos, kurie be kojų, trečią – apie šizofrenikus. Tokiu būdu einam segregacijos link“, – mano L. Slušnys.

Po skandalo švietimo ministerija pažadėjo peržiūrėti tikybos mokymo programas, tačiau kol taip nenutiko, tikybos mokytojai, regis, ir toliau savarankiškai renka medžiagą pamokoms. Neseniai vienoje Kauno mokyklų per tikybos pamoką buvo pateiktas testas, kuriame mokiniai turėjo atsakyti į nekorektiškus ir sunkiai pamatuojamus klausimus: kas yra meilė, ko norisi po nesantuokinio sekso, kas, pasak mokytojo, yra nafta ir benzinas. Į klausimą, kas yra dovanojimasis buvo siūlomas atsakymas, kad tai – laukinis seksas arba lytinis aktas naudojant kontracepciją. Tai sukėlė ne tik paauglių tėvų pasipiktinimą, bet ir diskusijas, ar tikybos pamokų programa yra tinkama.

reklama