Keista Kinijos paslaptis – dingstantys verslo lyderiai

Kinijos investicinės bendrovės „Fosun“ vadovas Guo Guangchangas buvo netikėtai dingęs – ir vėl atsirado
Kinijos investicinės bendrovės „Fosun“ vadovas Guo Guangchangas buvo netikėtai dingęs – ir vėl atsirado
© SCANPIX
Sherisse Pham | CNN
2017-06-18 15:51

Aukščiausio rango vadovo pradingimas iš akiračio sukeltų nerimo bet kuriai įmonei. Tačiau Kinijoje tai jau tampa įprasta situacija.

Naujausiu pavyzdžiu galėtų būti didžiausios draudimo įmonės, valdančios Niujorke esantį „Waldorf Astoria“ viešbutį, valdybos pirmininkas Wu Xiaohui. Neseniai jis derėjosi su JAV prezidento Donaldo Trumpo žentu Jaredo Kushnerio šeima dėl Manhatano biurų pastato.

Praėjusios savaitės penktadienį Wu Xiahui buvo sulaikytas dėl valdžios atliekamo tyrimo.

Trumpame įmonės „Anbang Insurance Group“ pranešime tebuvo paskelbta, kad Wu Xiaohui „dėl asmeninių priežasčių negali eiti savo pareigų“.

Staigus įtakingo verslininko dingimas priskirtinas virtinei pastaraisiais metais iškeltų bylų, kai verslo lyderiai būdavo staiga nušalinami nuo pareigų, o jų įmonių darbuotojai ir akcininkai likdavo nežinioje.

reklama

Vien 2015 metais iš viešumos dingo tuzino didelių kinų įmonių vyresnieji vadovai. Kai kurie iš jų grįžo į savo postus, o kai kurie – ne.

Pasirodo, kad už to slypi prezidento Xi Jinpingo kampanija prieš korupciją. Valdžios veiksmus, be kita ko, paskatino tyrimas dėl stulbinamo Kinijos akcijų biržos nuosmukio 2015 metų vasarą, kai imta baimintis didesnės ekonominės krizės.

Praėję metai buvo palyginti ramūs, tačiau panašu, kad jau vėl auga spaudimas dėl rudenį įvyksiančio svarbaus Kinijos politinio elito susitikimo. Anksčiau šiais metais šalies akcijų biržos prievaizdas, kaip pranešama, žadėjo išaiškinti daugiau verslininkų, susijusių su finansinėmis manipuliacijomis.

Trys plačiausiai nuskambėjusios pastarųjų 18 mėnesių bylos:

Sulaikymas „Four Seasons“ viešbutyje

Pasak šaltinio, susipažinusio su situacija, milijonierius Xiao Jianhua buvo suimtas Honkongo „Four Seasons“ viešbutyje esančiuose apartamentuose ir sausio pabaigoje nugabentas į žemyninę Kiniją.

„Four Seasons“ viešbutis Honkonge – paskutinė vieta, kur buvo matytas žymus verslininkas Xiao Jianhua

Xiao Jianhua priklauso didelė kontroliuojančioji įmonė „Tomorrow Group“, turinti akcijų bankuose, draudimo įmonėse ir nekilnojamojo turto bendrovėse.

Praėjus kelioms dienoms po Xiao Jianhua dingimo, Honkongo laikraščio pirmajame puslapyje atsiradęs straipsnis sudrumstė vandenis. Paneigti pranešimai, kad Xiao Jianhua buvo sulaikytas pareigūnų.

Pranešime buvo teigiama, kad Xiao Jianhua „užsienyje sprendė sveikatos problemas“ ir tikėjosi atsigavęs kuo greičiau susitikti su spaudos atstovais.

reklama

Praėjus beveik penkiems mėnesiams, vis dar nėra aišku, kas jam iš tiesų nutiko.

Kinijos Warrenas Buffettas

Kinų konglomerato „Fosun Group“ investicijos apima „Club Med“, „Cirque de Soleil“ ir „Thomas Cook“. Šios investicijų įmonės vadovas Guo Guangchangas yra pramintas Kinijos Warrenu Buffetu.

Tačiau Guo Guangchango reputacija ir turtai neapsaugojo jo nuo 2015 metais įvykusio dingimo. Tuomet „Fosun Group“ įmonė netgi sustabdė prekybą savo akcijomis.

Kinijos investicinės bendrovės „Fosun“ vadovas Guo Guangchangas buvo netikėtai dingęs – ir vėl atsirado

Guo Guangchangui galiausiai atsiradus, įmonė pranešė, kad jis bendradarbiavo su pareigūnais tiriant bylas.

Šis trumpas pradingimas vis dėlto neturėjo įtakos „Fosun Group“ įmonės verslui. Praeitais metais įmonė pasiekė 11 mlrd. dolerių apyvartą.

Drabužių magnatas

Praėjusių metų sausį buvo paskelbtas dingusiu be žinios vienos iš pirmaujančių Kinijos drabužių įmonių įsteigėjas milijardierius Zhou Chengjianas.

Po to, kai buvo pranešta, kad Zhou Chengjianas buvo sulaikytas pareigūnų, jo įmonė „Metersbonwe“ sustabdė prekybą savo akcijomis.

reklama

Tekstilės magnatas po 10 dienų staiga sugrįžo į darbą, tačiau vėliau paskelbė apie pasitraukimą iš pareigų. Įmonė jo dingimo plačiau nekomentavo.


Keista Kinijos paslaptis – dingstantys verslo lyderiai

Kinijos investicinės bendrovės „Fosun“ vadovas Guo Guangchangas buvo netikėtai dingęs – ir vėl atsirado
+1