Palucko žinutė koalicijos partneriams: mus reikės išgirsti

Gintautas Paluckas
Gintautas Paluckas
  © Dmitrijus Radlinskas
Info TV
2017-06-13 12:35

Jei dabartinė valdančioji koalicija nesudarys galimybės socialdemokratams įgyvendinti jų ideologines nuostatas atitinkančių politinių pažadų, partija pasitrauks į opoziciją, gegužės pabaigoje sakė naujasis socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas.

Tiesa, kartais kyla klausimų, kad būtent patys socdemai tampa tikru stabdžiu koalicijos numatytoms reformoms įgyvendinti.

INFO TV studijoje viešėjęs partijos pirmininkas G. Paluckas, sako, kad prezidentės metinis pranešimas parodė, kad šalies vadovė neketina būti visų politinių procesų nuošalyje, ir pažėrė tam tikrų „prevenciškų įspėjimų“.

Partijos lyderis atmeta nuomonę, kad socialdemokratai – patys didžiausi urėdijų reformos stabdžiai, ir sako, kad praeitos kadencijos įtvirtintas įstatymas yra vadybinis absurdas, kuris numatė tam tikrą urėdijų skaičių.

„Mes atvirkščiai sakome, kad reikia nustatyti kriterijus, kuriuos turi pasiekti urėdijos, jos turi pagal juos jungtis iki tokio masto, kad būtų ekonomiškai atsiperkančios, kad tvarkingai tvarkytųsi regiono ekonomikoje, būtų darbo vietos ir panašiai. Tačiau to bendro sutarimo su mūsų koalicijos partneriais kol kas nėra“, – sakė G. Paluckas.

Politikas pripažino, kad šiuo metu urėdijų reforma tiesiog stovi. Kada tai pajudės, nėra aišku.

Paklaustas, kaip pats vertina socdemų trijų ministrų darbą, G. Paluckas teigė, kad ir pati prezidentė konkrečias ministerijas vertino labai abstrakčiai, labiau kritikavo bendras reformas ir Vyriausybę. Vis dėlto G. Palucką džiugina užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus darbas, tačiau patarimų turėtų teisingumo ministrei Mildai Vainiutei.

„Savo pastabas ministrei išdėstysime, turiu galvoje reiklesnes reformas Registrų centre, Kalėjimų departamente ir kitus dalykus. Po pirminių iškeltų problemų viskas užsitęsė, ir mes nežinome galutinių sprendimų, kaip tai turės būti pakeista ir, tiesą sakant, kaip tai ir mūsų įvaizdį taisys“, – sakė partijos pirmininkas.

G. Paluckas pripažino, kad iš koalicijos partnerių jis pasigenda pasitikėjimo jais, o darniam ir kokybiškam darbui tokių problemų būti neturėtų.

„Tos nuolaidos negali būti begalinės. Vis tiek mus reikia ir reikės išgirsti, kitu atveju koalicijos darbas taps beprasmis, ir mes nesiruošiame dalyvauti kažkokiame imitacinėje ar chaotiškoje veikloje“, – sakė G. Paluckas.

Visą pokalbį su socdemų pirmininkų žiūrėkite INFO TV reportaže.