„Fazer Lietuva“ į kepyklos plėtrą investavo 1,7 mln. eurų

Naujos Thierry kepyklos atidarymas
Naujos Thierry kepyklos atidarymas
  © Paulius Peleckis
ELTA
2017-06-09 14:55

Kaune veikiančioje bendrovės „Fazer Lietuva“ kepykloje atidarytos naujos gamybinės patalpos, į kurias investuota 1,7 mln. eurų. Prasiplėtusioje kepykloje jau veikia nauja duonos užkandžių gamybos linija. Planuojama, kad kepyklos duonos užkandžių eksporto mastas padidės penkis kartus, taip pat pradedamas eksportas į naują užsienio rinką - Rusiją.

„Fazer Bakery Baltic“ generalinis direktorius Mindaugas Snarskis atidarymo metu sakė, kad nors Lietuvoje didžiąją duonos rinkos dalį vis dar užima tradiciniai kepalai, pirkėjai ieško naujo skonio ar formos gaminių, tarp kurių yra ir duonos užkandžiai.

„Todėl nusprendėme investuoti būtent į šių produktų kategorijos gamybos apimčių didinimą, kuris leis patenkinti vietinės rinkos poreikius ir padidins eksporto mastą. Verslo prasme mums tai reiškia geresnes sąlygas įmonės darbuotojams, mažesnę priklausomybę nuo vietinės rinkos ir didelį žingsnį į naują kategoriją“, – teigė M. Snarskis.

Gamybinių patalpų atidaryme dalyvavęs ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius taip pat pabrėžė eksporto svarbą ne tik įmonei, bet ir visai visuomenei.

„Tikimės ir planuojame, kad lietuviškos kilmės prekių eksporto plėtra ir toliau spartės, tad svarbu ir toliau investuoti į gamybos modernizavimą bei inovacijas ir tokiu būdu didinti įmonių konkurencingumą pasauliniu mastu“, - sako M. Sinkevičius.

Kepyklos gamybinių patalpų atidaryme dalyvavęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis šią įmonę įvardijo kaip vieną svarbiausių miesto darbdavių.

„Šiuo metu kepykloje dirba 240 kauniečių. Tikiu, kad šis skaičius su laiku dar labiau išaugs. Kaunas palaiko ir visuomet palaikys darbo vietas kuriančius verslus, kurie prisideda prie miesto augimo“, – sako V. Matijošaitis.

Po atidarymo „Fazer Lietuva“ kepyklos plotas išsiplėtė beveik ketvirtadaliu 3,6 tūkst. kv. m ploto gamybines patalpas papildė dar 850 kv. m pastatas, kuriame jau veikia duonos užkandžių gamyba.