Britų autorius atskleidžia, kaip pradžiuginti Vladimirą Putiną

V. Putinas
V. Putinas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2017-06-10 13:57

Ar žinote, kaip pradžiuginti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną? Pusryčiams jam patiekite putpelių kiaušinių ir atveskite nepaklusnų šunį...

Britų žurnalistas Benas Judah nuo 2014 metų rinko informaciją apie vieno įtakingiausių pasaulio lyderių asmenybę, kurią „suguldė“ į knygą „Trapi imperija: kaip Rusija įsimylėjo ir nekentė Vladimiro Putino“ (angl. Fragile Empire: How Russia Fell in and Out of Love with Vladimir Putin).

Autorius tikina, kad prezidento asmenybę puikiai iliustruoja jo dienotvarkė. Tad pažvelkime atidžiau, kokia yra Rusijos prezidento diena.

V. Putinas ryte keliasi vėlai, todėl pusryčiauja tik vidurdienį. Pradėdamas dieną prezidentas dažniausiai valgo daug omleto arba didelį dubenį košės. Šalia „pagrindinių pusryčių patiekalų“ V. Putinui visuomet patiekiami putpelių kiaušiniai ir vaisių sultys.

„Newsweek“ informuoja, kad produktai prezidentinei virtuvei reguliariai pristatomi iš Rusijos patriarcho Kirilo ūkio.

V. Putinas

Baigęs pusryčiauti, V. Putinas mėgaujasi kava.

V. Putinas

Po pusryčių – metas mankštai. Prezidentas kiekviena dieną maždaug dvi valandas skiria plaukiojimui.

„Būdamas vandenyje V. Putinas apmąsto didžiąją darbų dalį“, – rašo B. Judah.

V.Putinas

Po pasiplaukiojimo lyderis keliauja į sporto salę. Čia jis mankštinasi kilnodamas svorius.

64-erių prezidentas jau ne vienerius metus kultivuoja ir demonstruoja atletiško ir raumeningo vyro įvaizdį. 2015 metais Rusijos žiniasklaida paviešino nuotraukas, kuriose prezidentas sportuoja su šalies premjeru Dmitrijumi Medvedevu. Netrukus pasklido kalbų, kad prezidento sportinis kostiumas kainuoja daugiau nei 3000 Eur.

V. Putinas sportuoja

„V. Putino drabužių pasirinkimas yra itin konservatyvus. Jis visuomet teikia pirmenybę pagal užsakymą pasiūtiems kostiumams ir griežtiems kaklaraiščiams“, – rašo žurnalistas.

Vyriausybės valdomas tinklalapis „Russia Beyond the Headlines“ „atskleidžia“, kad prezidento mėgstamiausi drabužių gamintojai yra „Kiton“ ir „Brioni“.

V. Putinas

Rusijos vadovas darbo vietoje dažniausiai pasirodo tik po pietų. Pirmas darbas atvykus į Kremlių – perskaityti jam paruoštus informacinius pranešimus.

Juose pateikiamos žvalgybos institucijų ir užsienio reikalų ataskaitos. V. Putinui taip pat paruošiamos apžvalgos iš Rusijos ir užsienio žiniasklaidos pranešimų.

„Newsweek“ tikina, kad Rusijos vadovas skaito tik darbo metu, leisdamas laisvalaikį prezidentas literatūros nesirenka.

V. Putino kabinetas

Kartkartėmis V. Putino padėjėjas prezidentui parodo internete plintančius vaizdelius, pašiepiančius jį ir jo vadovaujamą valdžią. Tai yra vienintelis Rusijos lyderio santykis su technologijomis. Darbe jam priimtiniausi „raudoni popieriniai aplankai su dokumentais viduje ir sovietiniai telefonai Warera“.

V. Putinas

V. Putinas yra „naktinėtojas“. Darbo kabinete jis užsilieka iki vėlumos.

„Pats prezidentas teigia, kad naktį jo protas yra aštriausias“, – rašo B. Judah.

V. Putinas

Būnant užsienyje, V. Putino darbotvarkė tampa įtemptesnė. Įdomu tai, kad net keliaudamas į tolimą šalį prezidentas stengiasi laikytis Maskvos laiko režimo. Be to, nesvarbu, kur jis nuvyktų, visi daiktai nuo paklodžių, higienos priemonių iki vaisių dubenų yra pakeičiami „savais“.

V. Putinas taip pat niekada nevalgo maisto, kurio nepatvirtino Kremliaus pareigūnai.

V. Putinas

Kiek anksčiau „The Telegraph“ rašė, kad mėgstamiausias V. Putino patiekalas yra pistacijų skonio ledai. Per vieną G20 susitikimą tokių ledų „kubilą“ jis padovanojo kolegai iš Kinijos Xi Jinpingui. Apmaudu, bet keliaujant prezidentui pieno produktai netiekiami.

V. Putinas

Pasak žiniasklaidos, V. Putinas nevartoja alkoholio. Išimtis taikoma tik formaliems priėmimams. Manoma, kad formuojamas alkoholio nevartojančio prezidento įvaizdis yra politinis žingsnis. Pasak „Politico“, V. Putinas tokiu būdu kovoja su šalyje vešinčiu alkoholizmu. Be to, tokiu būdu jis sąmoningai kontrastuoja su savo pirmtaku Borisu Jelcinu.

V. Putinas

Savaitgaliais V. Putino darbotvarkė tampa „laisvesnė“. Tuomet prezidentas mokosi anglų kalbos. Sekmadieniais jis kartais lankosi cerkvėje, meldžiasi ir atlieka išpažintį. Tačiau V. Putinui artimi pareigūnai tikina, kad „prezidento gyvenimas nėra pernelyg religingas“.

Dmitrijus Medvedevas, Vladimiras Putinas ir patriarchas Kirilas

Kas kelias savaites V. Putino dienotvarkėje atsiranda vietos jo mėgiamiausiam užsiėmimui – ledo rituliui. Prezidentas nėra „šiaip sau“ mėgėjas. Jis varžosi tam tikroje Rusijos lygoje ir dažniausiai kovoja su apsauginių komandomis.

„USA Today“ tikina, kad Rusijos prezidento oponentai ir ledo ritulio komandos draugai dažniausiai per rungtynes „duoda jam erdvės“.

V. Putinas Sočyje žaidė ledo ritulį

V. Putinas taip pat myli gyvūnus. Jis laiko tris šunis: 15 metų labradorę Konni, Akita Inu veislės patelę Yume ir Bulgarijos aviganį Buffy.

V. Putinas su šunimis

Kontroversiškas valstybės lyderis, žinoma, turi neeilinių augintinių, kurie jau ne kartą atkreipė viso pasaulio dėmesį.

Kartą Konni išgąsdino Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, o praėjusiais metais Japonijos premjero padovanota Yume V. Putino spaudos konferencijoje „aplojo“ Japonijos delegacijos atstovus ir žurnalistus. Rusijos vadovas greitai išsprendė situaciją Yume apdovanodamas skanėstu. Jis taip pat nepraleido progos pasirodyti ir pademonstravo kelis dresūros triukus.

„Putinas mėgsta būti savo namuose, o kasdienės kelionės į Maskvą jį erzina. Panašu, kad rezidencijai prie Juodosios jūros kranto V. Putinas taip pat teikia didesnę pirmenybę nei Kremliui“, – tikina B. Judah.

V. Putinas

Britų autorius atskleidžia, kaip pradžiuginti Vladimirą Putiną

V. Putinas
+14