Lietuviai perduoda linkėjimus Karbauskiui: bagažinė pilna dvigubai pigesnio alkoholio iš Latvijos

Alkoholiniai gėrimai iš Latvijos
Alkoholiniai gėrimai iš Latvijos
© Socialiniai tinklai

„Valstiečiams“ stipriai padidinus alkoholinių gėrimų akcizų tarifą lietuviai pasuko į kaimynines šalis – kas į Lenkiją, kas į Latviją. Neseniai Panevėžyje gyvenantis lietuvis Salvijus apsipirkęs Latvijoje nufotografavo alaus pakuočių prikrautą automobilio bagažinę ir perdavė linkėjimus „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui.

Anot lietuvio, alkoholinių gėrimų kainos skiriasi per pusę.

„Pavyzdžiui, pas mus „Rimi“ parduotuvėje su depozitu alus „Faxe“ kainuoja 1,19 Eur, „Corona“ 1,69 Eur. O ten (Latvijoje) „Faxe“ – 0,55 Eur, o „Corona“ 0,69 Eur“, – komentaruose teigė Latvijoje apsipirkęs lietuvis.

Pilna bagažinė alaus

Maža to, Latvijoje nėra skaičiuojamas depozito mokestis.

reklama

Naujienų portalas Alfa.lt jau rašė, kad latviai rankų sudėję nesėdi ir lietuviams parduotuvių su kur kas pigesniais alkoholiniais gėrimais stengiasi įrengti kuo arčiau Lietuvos sienos.

Praėjusią savaitę atidaryta alkoholio parduotuvė Grenctalės miestelyje netoli Saločių. Latvijos verslininkai naują parduotuvę įrengė buvusiuose Saločių ir Grenctalės pasienio postuose. Tikėtina, kad tokių parduotuvių atsiras dar daugiau. Jau pirmosiomis dienomis be jokios reklamos atidarius parduotuvę Grenctalės miestelyje ją užplūdo lietuviai.

Užplūdo ne veltui, mat, anot lietuvio, alkoholiniai gėrimai kainuoja 40–50 proc. pigiau. Latvijoje apsipirkę žmonės dalijasi čekiais ir kainomis.

Alkoholinių gėrimų čekiai iš Latvijos

Vieni tokius tautiečių veiksmus smerkia ir teigia, kad jie patys nesupranta, kad daro blogai ne tik sau, tačiau ir valstybei. Tačiau pastarieji atkerta, o kaip su jais elgiasi valdžia? Prie tokių veiksmų neva privedė „valstiečių“ užmojai, nes anksčiau niekas alkoholinių gėrimų nepirko Latvijoje, dabar srautai į kaimyninę šalį tik didėja.

Komentaruose juokaujama, kad dabar lietuviai pigios mėsos keliauja į Lenkiją, o alaus – į Latviją.

Identiška alkoholio migracija tarp kaimyninių šalių vyko Estijoje, kai praėjusiais metais padidintas akcizų tarifas alkoholiniams gėrimams 15 proc. – estai masiškai alkoholinius gėrimus pradėjo pirkti Latvijoje. Jei iki alkoholio akcizų didinimo estai iš latvių atsiveždavo apie 6 proc. alkoholinių gėrimų, tai, padidinus akcizo tarifą, šis skaičius pakilo iki 10 proc.

Skaičiuojama, kad šalis prarado apie 10 mln. Eur akcizo ir PVM dėl galimybės alkoholinių gėrimų Latvijoje įsigyti kur kas pigiau.

Tokios situacijos nebuvo 2015 metais, kai Estijos ir Latvijos akcizo tarifai buvo daugmaž vienodi.

Tokia ateitis dabar paišoma ir Lietuvai, kuri lipa ant Estijos grėblio.

reklama

Lietuvoje alaus akcizo tarifas siekia 7,11 euro, Lenkijoje – 4,39 euro, Latvijoje – 4,2 euro. Vyno ir kitų fermentuotų gėrimų Lietuvoje akcizo tarifas siekia net 164 eurus, kai Lenkijoje – 37, o Latvijoje – 74 eurus. Panaši situacija ir su kitais gėrimais.

Lietuviai perduoda linkėjimus Karbauskiui: bagažinė pilna dvigubai pigesnio alkoholio iš Latvijos

Alkoholiniai gėrimai iš Latvijos