Smūgis skaidrumui: Kedžiai sutinka viešinti savo namų paslaptis, bet to nenori prokurorė

Laimutės Kedienės teismo posėdis
Laimutės Kedienės teismo posėdis
© Edvard Blaževič

Nors jau neabejotinai aišku, kad būtent Drąsius Kedys 2009 m. spalį Kaune žudė tariamus pedofilus, garsiojoje pedofilijos istorijoje iki šiol daug kas neaišku. O galėtų būti gerokai aiškiau, jei tik visuomenei būtų prieinami slapta Kedžių namuose daryti garso ir vaizdo įrašai. Tačiau paradoksas: net pati D. Kedžio ir Neringos Venckienės motina Laimutė Kedienė sutinka, kad šie įrašai būtų viešai prieinami, tačiau tam priešinasi prokurorė Lina Gudonienė, palaikanti kaltinimą šiuo metu L. Kedienei iškeltoje baudžiamojoje byloje.

Vilniaus miesto apylinkės teismas šiuo metu nagrinėja D. Kedžio motinai iškeltą baudžiamąją bylą dėl buvusio Kauno apygardos prokuratūros vadovo Kęstučio Betingio šmeižimo ir valstybės simbolių išniekinimo. Oficialiai L. Kedienė kaltinama tuo, kad kaltino K. Betingį nenoru kuo greičiau teismui perduoti Andriaus Ūso bylos dėl Laimutės Stankūnaitės dukters tvirkinimo, taip pat – prisidėjimu prie jos sūnaus mirties. Taip pat teigiama, kad L. Kedienė tiesiogiai atsakinga už 2010 m. vasario 1 d. prie Kauno apygardos prokuratūros surengtą nesankcionuotą piketą, kurio metu jos anūkui ir kitiems nenustatytiems mažamečiams teko dainuoti iškraipytą Lietuvos himną, kuriame teigta, kad Lietuva – pedofilų žemė.

Ši istorija – neabejotinai neaiški: pati L. Kedienė, iš kurios K. Betingis prašo priteisti 7 tūkst. eurų moralinei žalai atlyginti, visiškai nepripažįsta savo kaltės ir teigia, kad lygiai tokie patys kaltinimai iš pradžių buvo pateikti jos dukrai, o tik po to jai.

Itin daug paslapčių turėtų atskleisti slapta Kedžių namuose daryti vaizdo ir garso įrašai, kuriuose įamžinti Kedžių šeimos veiksmai, pokalbiai su L. Kedienės anūku, giedojusiu šalia Kauno apygardos prokuratūros, galų gale – pati D. Kedžio dukra, šiuo metu perduota L. Stankūnaitės globon.

Tačiau panašu, kad tiesą nuo visuomenės nori nuslėpti patys prokurorai – prokurorė L. Gudonienė ketvirtadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme paprašė įrašus iš Kedžių namų nagrinėti neviešai, be pašalinių akių, kadangi šiuose įamžintas asmeninis L. Kedienės gyvenimas, mažamečiai.

Paradoksalu, tačiau šio prašymo pati L. Kedienė nepalaikė ir teigė, kad nori viešo teismo ir neturi ko slėpti. „Mes šito prašymo nepalaikome, mano klientė neturi jokių paslapčių“, – sakė L. Kedienės advokatė Marija Bartaševičiūtė.

Bylą nagrinėjantis teisėjas Ugnius Trumpulis dar svarstė, ar verta įslaptinti Kedžių namuose darytus vaizdo ir garso įrašus, tačiau prokurorė įtikino teisėją, kad šie įrašai – kitų bylų ir ikiteisminių tyrimų medžiaga, kurios paviešinimas gali pakenkti tyrimams ateityje.

L. Gudonienės prašymu teismas nutarė Kedžių namuose darytus vaizdo ir garso įrašus nagrinėti neviešai, todėl tikroji Kedžių namuose vykusi istorija, dėl kurios vis dar kyla daug ginčų, iki šiol išlieka neaiški – toks teismo sprendimas papiktino ir gausų susirinkusių žiūrovų būrį, besitikėjusį sužinoti tikrąsias Kaune prasidėjusio pedofilijos skandalo detales.

Smūgis skaidrumui: Kedžiai sutinka viešinti savo namų paslaptis, bet to nenori prokurorė

Laimutės Kedienės teismo posėdis