Britas įgyvendino savo svajonę – investavo 10 tūkst. svarų, kad virstų scenos diva 


Kitty Tray
Kitty Tray
  © Organizatoriai
Alfa Pramogos | Alfa.lt
2017-06-08 09:52

Ką bendro turi ryški, ekstravagantiška garbanė scenos žvaigždė Kitty Tray ir penktąją dešimtį pradėjęs fotografijos mokytojas iš Notingamo? Tai – vienas ir tas pats asmuo.

Prieš kelerius metus britas Ashas Crossas metė mokytojo darbą ir atsidavė savo aistrai – persirenginėjimo (angl. „drag“) pasirodymų menui. Į scenoje pasirodančią savo „alter ego“ – ugningąją Kitty Tray – vyras investavo daugiau nei 10 tūkst. svarų sterlingų ir pagaliau įgyvendino savo svajonę.

Kitty Tray

Dabar Kitty – viena ryškiausių Britanijos naujosios kartos „drag“ šou žvaigždžių, ant scenos rengianti unikalius pasirodymus. O jau šį penktadienį, birželio 9 d., Kitty Tray pirmą kartą pasirodys ir Lietuvoje – ji atidarys vasaros sezoną sostinės naktiniame klube „Soho“. 


Kodėl pusamžis mokytojas metė savo darbą ir nusprendė su aptempta suknele ir raudonu peruku lipti ant scenos? Iš kur A. Crossas semiasi idėjų Kitty Tray personažui? Kuo „drag“ atlikėjai skiriasi nuo transvestitų ar transseksualų? Galų gale, kas yra „drag show“ ir kodėl jie vieni kitus vadina karalienėmis? Visi atsakymai – šiame interviu.

Pirma pasiteirausiu – kaip norėtumėte, kad į jus kreipčiausi – Ashai ar Kitty? Kuris dabar atsakinės į klausimus?


Dabar kalbėsite su Ashu Crossu – Kitty Tray yra mano „alter ego“, kuri atgyja tik „drag” scenoje. Žinoma, ji visuomet yra dalis manęs, juk kitaip negalėčiau taip lengvai persikūnyti į visai kitą, man priešingą asmenybę, o dar tokią divą (juokiasi)!

Kaip „drag“ pasirodymus apibūdintumėte tiems mūsų skaitytojams, kurie niekada tokio dalyko nėra matę?

„Drag“ pasirodymas yra tarsi meno forma iliuzijos, kurioje gali būti kuo tik nori – „drag“ karaliene, vyru, moterimi, translyčiu, gėjumi ar heteroseksualiu asmeniu. Dar kitaip travesti vadinamas pasirodymas gali turėti visko – komedijos, šokio, muzikos ar net politinės satyros elementų. Atlikėjas ant scenos interpretuoja kitų muzikantų ar savo dainas, tai gali priminti ir dainavimą su fonograma, ir gyvo garso karaokės pasirodymą. Taip pat „drag“ žvaigždės atrodo įspūdingai – ne veltui persirengimo kambariuose yra praleidžiama tiek daug laiko! 


O ką jūs pamanėte, pirmą kartą išvydęs „drag“ pasirodymą?

Gal ir nelabai romantiška, tačiau pirmą kartą „drag“ karalienes išvydau per televizorių – tuo metu Jungtinėje Karalystėje transliavo populiarų šou, pavadinimu „Danny La Rue“. Pagrindinis šou vedėjas Danny savo laidoje šoko, dainavo, atliko įvairiausius komedinius pasirodymus. Kai tą laidą išvydau pirmą kartą, aš nemačiau tik dainuojančio vyro su suknele – aš mačiau įspūdingą charizmatiškos šou žvaigždės pasirodymą. Pagalvojau, kad noriu daryti tą patį.

Kitty Tray

Ir tuomet mokytojas iš Notingamo nusprendė tapti tarptautine „drag” žvaigžde Kitty Tray?

Fotografijos mokytoju dirbau daugiau nei trylika metų – per tą laiką supratau, kad esu nelaimingas savo darbe ir juolab nebuvau patenkintas šalies švietimo sistema. Taigi, tapau laisvai samdomu fotografu. Tuo pačiu metu netyčia internete sužinojau apie JAV labai populiarų realybės šou – konkursą „RuPaul’s Drag Race“ (TV laidoje „drag“ atlikėjai tarpusavyje varžosi dėl piniginio prizo, red. past.) ir „užsikabinau”. Per dvi dienas peržiūrėjau šešis šou sezonus. Supratau, kad būtent tai ir noriu daryti – „drag“ pasirodymai yra mano pašaukimas. Tuo pačiu metu pradėjau kurti ir Kitty – savo ugningąją „alter ego“. Kitty įkūnija geriausias ir drąsiausias mano savybes.

Kai kuriems šio interviu skaitytojams gali kilti klausimų apie terminus, kurie tarpusavyje atrodo panašūs. Tad gal jūs galėtumėte paaiškinti, kuo skiriasi „drag“ atlikėjas, transvestitas ir translytis asmuo, ar tai tiesiog „buvimas“ kita lytimi?

„Drag“ atlikėjas – dažniausiai vyras, scenoje įkūnijantis moterišką personažą. „Drag“ atlikėjas gali būti bet kokios seksualinės orientacijos – gėjus, heteroseksualus – ar kaip nors kitaip save identifikuoti. Šiuose pasirodymuose nėra nieko, susijusio su seksualine orientacija, – tai tik šou, tik gera nuotaika scenoje. Na, o transvestitas – vyras, kuriam patinka rengtis moteriškais drabužiais ne tik scenoje, tačiau jis save identifikuoja kaip vyrą. Tiesa, pastaruoju metu šis terminas yra vengtinas, kadangi turi daug neigiamos emocijos – kai kurie ši žodį vartoja kaip įžeidimą, siekdami pažeminti ar įskaudinti kitą. Translytis – žmogus, kuris gimė ne tos lyties, kuria savo identifikuoja ir kuria tokį, koks iš tiesų jaučiasi.

Kaip jūs pats save identifikuojate seksualiai ir socialiai?

Ashas Crossas yra homoseksualus vyras. Kitty Tray taip pat patinka vyrai. Ji mėgsta flirtuoti, tačiau širdyje Kitty laukia to vienintelio…

Kitty Tray

Ar „drag“ atlikėjais būna tik homoseksualūs vyrai, ar tai tėra stereotipas?

Pažįstu nemažai „drag“ karalienių, kurios yra heteroseksualūs vyrai, sukūrę vadinamąsias tradicines šeimas – yra vedę, turi vaikų. „Drag“ atlikėjai yra tiesiog menininkai, ir tai yra jų išraiškos forma, neturinti nieko bendra su jų asmenine seksualine orientacija.

Kaip ruošiatės savo pasirodymams?

Tai labai ilgas procesas su daug makiažo ir lipnios juostelės (garsiai juokiasi). Išties tai sunkus darbas, trunkantis ne vieną valandą. Įsikūnyti į Kitty mėgstu vienumoje, skambant raminančiai muzikai… Na, o jau ant scenos Kitty visiškai atgyja ir pašėlsta. Šiuo metu Kitty į savo pasirodymus ruošiasi įpinti ir šokio elementų, sunkiai repetuoja – manau, tai žiūrovas tikrai įvertins.

Ashai, jūs Lietuvoje lankotės ne pirmą kartą, tačiau štai Kitty tik laukia debiutas ant lietuviškosios scenos. Kaip jūs susijęs su mūsų šalimi ir ko gali tikėtis žmonės, atvykę į jūsų koncertą „Soho“ klube?

Pirma – ir svarbiausia! – man labai patinka Lietuva. Mano vienas artimiausių draugų gyvena Vilniuje ir jis yra vienas geriausių, maloniausių ir nuoširdžiausių žmonių, kuriuos pažįstu. Esu labai laimingas, kad Kitty galės čia surengti savo pasirodymą, – pažadu geriausią vakarėlį mieste! Dainas atlieku dainuodamas gyvai, todėl daug repetuoju. Šio koncerto labai laukiu. „Drag“ šou – tai laisvė, meilė ir muzika. Ir šie dalykai gali patikti nepriklausomai nuo to, kokios orientacijos esi.

Britas įgyvendino savo svajonę – investavo 10 tūkst. svarų, kad virstų scenos diva 


Kitty Tray