5 siaubingų žmonių tipai, su kuriais naudinga bendrauti

Vyriškos paslaptys
Vyriškos paslaptys
  © 123rf.com

Mes visi trokštame bendrauti ir šnekučiuotis tik su maloniais žmonėmis. Nemalonių vengiame instinktyviai ir stengiamės nuo jų išsisukti. Ir vis dėlto klysta tie, kurie pataria vengti bjaurių žmonių. Jeigu asmuo erzina, tai dar nereiškia, kad reikia jį apeiti lankstu.

Sutikite, aplinkui daugybė toksiškų žmonių, kurie, regis, tik ir svajoja apie tai, kaip apnuodyti mums gyvenimą.

Jeigu viską, kas su mumis vyksta, vertinsime kaip prasmingą gyvenimo patirtį, tai net neigiamos būtybės mums gali būti labai naudingos. Tada bendraudami su erzinančiu žmogumi nesugadinsime sau nuotaikos ir gausime naudos iš pokalbio. Tik vienu atveju – jei pašnekovas jus tiesiogiai įžeidinėja ir žemina, reikia sprukti nuo jo kuo toliau.

Su kuo ir kodėl gali būti naudinga pabendrauti?

I tipas. Mėgstantis kritikuoti

Jis mėgsta aiškinti, kad elgiatės neteisingai, galvojate ne taip ir kalbate nesąmones. Jis visur aplinkui mato trūkumus, kuriuos su malonumu aptarinėja.

Išoriškai į tokį tipą reikia reaguoti kiek įmanoma santūriau, pavyzdžiui, primenant jam, kad „tai – tik jūsų asmeninė nuomonė“. O mintyse verta paanalizuoti jo žodžius ir pasistengti atskirti „grūdus nuo pelų“. Juk bet kokioje kritikoje, net nemaloniausioje, gali slypėti dalis tiesos ar racionali idėja. Pavyzdžiui, kritikas tvirtina, kad jūs nemokate kalbėti viešai prieš auditoriją. Kodėl jums nepasimokius oratorystės meno?

Nepakenčiamas tipas

II tipas. Amžinai viskuo nepatenkintas

Patekę tokiam tipui į rankas, sunkiai galėsite išsisukti. Jis pastebės jus iš tolo, pasivys, įsikibs į parankę ir pradės skųstis savo sunkiu likimu. Ir žmona jį pametė, ir darbe jo nesupranta, ir plikė kasdien didėja... Žinoma, kad kyla noras bėgti nuo jo kuo greičiau. Pabandykite įsiklausyti į jo žodžius. Juk ir jūs kartkartėmis taip pat skundžiatės savo sunkiu gyvenimu. Todėl ir erzina jo skundai, nes jo elgsenoje matote tai, kas jums labai nepatinka savyje. Įsidėmėkite tai ir kitą kartą, kai norėsite pasakyti draugei, kaip jums blogai, prikąskite liežuvį ir pagalvokite apie tuos dalykus, kurie jums gyvenime pasisekė.

III tipas. Apkalbinėtojas

Klausydami, su kokiu entuziazmu apkalbinėtojas aptarinėja slaptus kolegės meilės nuotykius ir abejotiną direktoriaus turtų šaltinį, jūs suvokiate, kad lygiai taip pat jums už nugaros jis narsto jūsų kaulelius. Tikriausiai jaučiate pasibodėjimą tuo asmeniu, tačiau kai kuri informacija gali būti naudinga. Pavyzdžiui, žinia, kad jūsų kompanija patiria verslo sunkumų, gali paskatinti susimąstyti apie naujo darbo paieškas. Tik jokiu būdu nieko nepasakokite apkalbinėtojui apie save!

IV tipas. Nuobodybė

Kai jis pradeda pasakoti visas smulkmenas apie naują projektą, jums ima lipti akys. Klausydami jo išsamaus raporto apie žygį į parduotuvę, jūs stebitės, kaip galima atkreipti dėmesį į tokius mažmožius. Kaip galima gaišti tiek laiko jų aptarinėjimui? O kaip jūs? Ar esate dėmesingi smulkmenoms, kur to tikrai reikia? Šis tipas gali atrodyti labai nuobodus, tačiau savo darbą jis atlieka nepriekaištingai. Atidumo ir punktualumo tikrai verta iš jo pasimokyti.

Nepakenčiamas tipas

V tipas. Narcizas

Save įsimylėjęs narcizas erzina jus vien dėl savo egzistavimo. Ir dar kaip! Jis niekuo neišsiskiria, o įsigudrina pasiekti gyvenime visų gėrybių tik per savo įžūlumą ir pasitikėjimą savimi. Beje, o kaip yra su jūsų pasitikėjimu savimi? Stebėkite narcizą tuo metu, kai jis reklamuoja save ir pristatinėja savo laimėjimus. Galbūt jums praverstų perimti iš jo kai kuriuos posakius ir gestus, kad padarytumėte neišdildomą įspūdį aplinkiniams?