„Visuotinė lietuvių enciklopedija“ – jau ir internete

VLE beta versija (www.vle.lt ekrano nuotrauka)
VLE beta versija (www.vle.lt ekrano nuotrauka)
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2017-06-05 14:39

Elektroninėje erdvėje jau veikia Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro (MELC) išleistos „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“(VLE) suskaitmeninta versija. Čia perkelti visi VLE spausdinti tekstai ir daug naujų straipsnių.

Kaip teigiama Visuotinelietuviuenciklopedija.lt. „VLE yra originalus mokslinis informacinis leidinys, Lietuvos visuomenei pateikiantis susistemintą informaciją apie pasaulį ir Lietuvą, Visatą ir Žemę, pasaulio ir civilizacijos istoriją, visų žemynų tautas ir jų kultūrą, mokslą, ekonomiką, pasaulio religijas, humanistines ir krikščioniškąsias vertybes“.

Enciklopedijos straipsnius galima rasti interneto adresu www.vle.lt. Pirmieji Vle.lt vartotojai ieškomą informaciją gaus naudodamiesi elementariąja paieškos pagal terminus ir abėcėlę sistemą.

VLE (www.vle.lt ekrano nuotrauka)

Visuotinelietuviuenciklopedija.lt skelbia ir tolesnius Vle.lt kaip naujo skaitmeninio produkto kūrimo etapus.

2017 metų II pusmetis

Įdiegiama interaktyvi laiko juosta.

Įdiegiamas LIEPOS skaitytuvas.

Kuriama registruoto vartotojo sritis su išplėstomis paieškos galimybėmis, paieškos istorija, taip pat galimybe kurti asmeninį turinį enciklopedinių duomenų pagrindu ir juo dalintis.

2018 metų I pusmetis

Panaujintas vle.lt turinys susiejamas su viešais išoriniais jau sukauptos skaitmeninės informacijos ištekliais.

Sukuriama mobilioji vle.lt aplikacija su galimybe vartotojui gauti vle.lt informaciją, susijusią su jo buvimo vieta.

Tobulinama išplėstinės paieškos sistema, leidžianti vienu metu vykdyti paiešką skirtingose srityse naudojantis įvairiais nustatymais.

Per 2018 metus elektroninės enciklopedijos formatas bus pritaikytas išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams.

Bus sukurtas prie įrenginio prisitaikantis vle.lt puslapis, įdiegta galimybė keisti tekstų dydį.

vle.lt turinys visą laiką bus atnaujinamas ir pildomas naujais straipsniais bei iliustracijomis, siejamas su naujais išorinės informacijos šaltiniais ir suskaitmenintais MELC išleistais moksliniais enciklopediniais leidiniais.