Pigiausių maisto produktų krepšelis pabrango daugiau nei 10 procentų

Parduotuvė
Parduotuvė
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt
2017-05-24 09:34

Racionalaus pirkimo ir kainų palyginimo portalas www.pricer.lt jau pusę metų, nuosekliai vieną kartą per mėnesį užfiksuoja pigiausių ir populiarių maisto produktų kainas didžiausiose Lietuvos maisto prekių parduotuvėse bei internete. Fiksuojamos tų pačių produktų krepšelių kainos, kad būtų lengviau palyginti ir analizuoti, kaip jos keičiasi skirtinguose prekybos centruose.

Atlikę gegužės mėnesio pigiausių maisto prekių krepšelio kainų fiksavimą ir jį palyginę su sausio mėnesio krepšeliu matome, kad pigiausių maisto produktų kainos kilo visose parduotuvėse, išskyrus internetinę parduotuvę „Barbora“.

Labiausiai pigiausių produktų krepšelis pabrango parduotuvėje „Maxima“ – 5,05 euro, kas sudaro 10,25 %, ir parduotuvėje „Iki“ – 4,63 euro, kas sudaro 8,95 %. Atpigo „Barboroje“ – 2,83 % .

Gegužės/sausio mėn. pokytis

Likusiose parduotuvėse „Rimi“, „Norfa“, „Lidl“ ir „Aibė“ pigiausių prekių krepšelis brango nuo 90 centų iki 1,63 euro.

Nuo sausio pigiausių produktų krepšelyje labiausiai brango: bananai (13,7 %), obuoliai (23,7 %), pomidorai (13,6 %), karštai rūkyta kiaulienos nugarinė be kaulo, I rūšis (8,8 %), juodas šokoladas (8,2 %), duona (3,7 %) ir alkoholio prekės: alus (41,8 %), degtinė (19,3 %).

Labiausiai atpigo biri juoda arbata (32,1 %), saulėgrąžų aliejus (18,5 %), jogurtas (15,7 %).

Remdamiesi užfiksuotomis kainomis, skelbiame kiekvienos parduotuvės Top 3 produktus iš pigiausių produktų krepšelio, kurių kainos nuo sausio procentiškai augo labiausiai.


Top 3 Maxima

Top 3 Rimi

Top 3 Iki

Top 3 Norfa

Top 3 Lidl

Top 3 Aibe

Top 3 Barbora

Lyginant gegužės mėnesio kainas su balandžiu visuose prekybos centruose, išskyrus „Maximą“ ir „Aibę“, pigiausių maisto produktų kainos sumažėjo. Statistika rodo, kad pigusių pozicijų buvo daugiau nei brangusių.

Gegužė/balandis pokytis

Sudarę Pricer.lt pigiausių maisto prekių krepšelio reitingą matome pasikeitimus pozicijose. Gegužę pigiausias krepšelis ir pirma reitingo vieta atiteko parduotuvei „Norfa“, kuri pakilo 2 pozicijomis. Reitingo gale – parduotuvė „Lidl“, kurios pigiausių maisto prekių krepšelį jau ne pirmą mėnesį iš eilės labiausiai brangina dvi pozicijos: pigiausias jogurtas (2 %) ir pigiausia šaldyta jūros lydekos filė be odos. Šių produktų kainos parduotuvėje „Lidl“ beveik dvigubai didesnės nei kitose parduotuvėse.

Kainų reitingas

Pricer.lt Populiariausių maisto ženklų krepšelis gegužės mėnesį keitėsi daugiau nei pigiausių maisto produktų. Palyginti su balandžio mėnesiu, kainos augo parduotuvėse „Maxima“, „Iki“, „Aibė“ ir „Barbora“, krito „Rimi“ ir „Norfa“.

Analizuojant pigusias ir brangusias krepšelio prekes matome, kad visose parduotuvėse, išskyrus „Rimi“, daugiau pozicijų brango.

Balandis/gegužė pokytis

Sudarius populiarių maisto ženklų reitingą, pirmose pozicijose matome parduotuves „Aibė“ ir „Norfa“, kur tyrimo metu populiarūs maisto produktai kainavo mažiausiai. Mažos kainos garantiją žadanti „Maxima“ liko penkta, o „Iki“ – paskutinėje šeštoje vietoje. Parduotuvėje „Lidl“ šį mėnesį nė vienos tyrimo krepšelio prekės rasti nepavyko.

Populiariausių pokytis

Kainų reitingas

Portalas www.pricer.lt kainas užfiksavo gegužės 16 dieną Lietuvos prekybos centruose „Maxima“, „Iki“, „Norfa“, „Rimi“, „Lidl“, „Aibė“ ir internetinėje parduotuvėje „Barbora“. Kadangi parduotuvė „Prisma“ paskelbė apie pasitraukimą iš Lietuvos, ji buvo išbraukta ir iš Pricer.lt kainų tyrimo sąrašo. Išsami informacija apie tyrimą pateikiama www.pricer.lt.

Kainų skirtumai 2017 05 16: