Sostinėje į gatves išėjo meno mylėtojai – vyko muziejų naktis

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejus
Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejus
  © Edvard Blaževič
Alfa.lt
2017-05-20 20:43

Šeštadienio vakarą startavo dvyliktasis Europos muziejų renginys-akcija „Muziejų naktis Lietuvoje“.

Šių metų renginio tema – „Muziejai ir nepatogios istorijos: kalbėti apie tai, kas nutylima“. Visoje Lietuvoje vyksta per 300 kultūros, meno, mokslo ir edukacinių renginių, kuriuose iki pusiaunakčio Lietuvos gyventojai ir šalies svečiai turi progos susipažinti su muziejų pasakojamomis nepatogiomis istorijomis.

Nuo 2005 m. kasmet Europoje vyksta tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“, į kurią sėkmingai įsitraukė ir Lietuvos muziejai. Akcijos tikslas – pakviesti į muziejus lankytojus ir su jais komunikuoti neįprastu metu, supažindinti su muziejų rinkiniais, kultūrine ir edukacine veikla. Muziejai ir ištikimus savo lankytojus, ir menkai su muziejų veikla susipažinusius šalies gyventojus kviečia atrasti kitokį muziejų.

Lietuvos muziejuose ir kitose kultūros įstaigose vyksiančius renginius bus galima aplankyti nemokamai. Lankytojams parengta turininga programa ir įvairios pramogos. Lankytojams siūlomos įvairios pramogos ir galimybė turiningai praleisti laisvalaikį susitikimuose su menininkais, muziejininkais, dalyvauti teminėse ekskursijose, knygų pristatymuose, filmų peržiūrose, diskusijose, protų mūšiuose. Mažuosius (ir ne tik) muziejų lankytojus muziejai kvies į kūrybines dirbtuves, orientacinius žaidimus, muziejų lobių paieškas.

Tarptautinės muziejų bendruomenės akciją „Europos muziejų naktis“ organizuoja Tarptautinė muziejų taryba (ICOM). Akcijos Lietuvoje organizatorius – ICOM Lietuvos skyrius ir Lietuvos muziejų asociacija.

„Muziejų nakties Lietuvoje“ 2017 m. renginių programą galite rasti www.muziejunaktis.lt

Sostinėje į gatves išėjo meno mylėtojai – vyko muziejų naktis

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejus
+23